Ivetka303

Prosím poraďte telefon do 7000,–

Mám Sony Ericsson Vivaz a už bych ho nejradši hodila z okna. Prosím nemáte tip na telefon s lepším foťákem (8 Mpix) a běžnýma aplikacema (budík, upomínky, internet)?
Lepší zkušenosti mám s nokií ale taky nemůžu nic sehnat. Pokud víte o něčem, co je kvalitní a za dobrou cenu, prosím poraďte..

Doplňuji:
samsung galaxy je sakra daleko od ceny 7tis.

Nejlepší odpověď
Bedy

Nenechávejte si poradit od laiků, kteří tomu moc nerozumí a dokážou vyplivnout takové nesmysly, jakože se Nokie s tak dobrým foťákem nevyrábějí.

Budiž příkladem taková Nokia Lumia 800. Z osobních zkušeností mohu říct, že dělá velmi pěkné fotky, na mobil vůbec vynikající – právě díky optice od Carl Zeiss. Nedávají tam nějaké plastové mrchy, ale jsou to opravdu kvalitní čočky.

Dokonce Nokia Lumia 800 byla oceněna v testu časopisu Stereo&Video s hodnocením Vynikající (9/10). I to mluví za kvalitu tohodle mobilu.

Jinak mobil má výborný operační systém Windows Phone, který je úsporný, neseká se, nepadá, nezamrzá, není potřeba tam mít antivir jako v případě náročnějšího Androidu. A aplikací pro Windows Phone je dost.
Mobil je výkonný, má tam 1,4GHz procesor a 512 MB RAM paměti.
Nevýhodou může být absence slotu pro paměťové karty, nicméně vestavěných 16GB vnitřní paměti je pro drtivou většinu lidí dostačující.

Mobil v základu nabídne řadu funkcí a aplikací, mj. plnohodnotný Microsoft Office zdarma, plnohodnotnou GPS navigaic bez nutnosti se připojovat k internetu zdarma, prostě tohle u konkurence tohle v základu nenajdete.

Baterka má udávanou dobu hovoru 780 minut, já tu Nokii nabíjím zhruba obden, protože používám mj. i wifinu.

No a pokud používáte sociální sítě, určitě oceníte úzkou propojenost s Facebookem nebo Twittrem, snadné sdílení fotek, synchronizace událostí, statusů, apod.
Mobil má i solidní rozlišení displaye, takže se internetové stránky nebo obrázky budou prohlížet lépe. Mobil má i rychlý internetový prohlížeč podporující i nové technologie jako třeba HTML5…

Takže já Vám mohu doporučit mobil Nokia Lumia 800.

Zdroj: http://www.al­za.cz/nokia-800-16gb-black-d272900.htm

Další odpovědi
WeeBear

Docela jsem se podivila, že po zaškrtnutí Tvých požadavků mi to „vyplivlo“ jen tohle. Bohužel mám dojem, že Nokie se s tak dobrým foťákem snad ani nevyrábí. http://www.eu­ronics.cz/mobil­ni-telefony/c-640/#p[]=1&p[]=2&p[­]=3&f611[]=1113

Pokud bys slevila nároky na foťák, doporučila bych ale Nokii Ashu http://www.eu­ronics.cz/mobil­ni-telefon-nokia-asha-300-stribrny-bily-nok300ws/p273075/ 🙂

KlárkaT

Nokia Lumia 610 http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/nokia-lumia-610/

xylofon15

Samsung Galaxy S3
Doplňuji:
http://www.fas­tcardtech.com/HDC-Galaxy-S3-S9380

Paulios

Zkus omrknout motorolu atrix 😉