plotička

prosím o radu. kdy musím po rozvodu opustit dům manžela, kde žiji s dětmi 16 let. Dům je jeho majetkem po rodičích. Může

prosím o radu. kdy musím po rozvodu opustit dům manžela, kde žiji s dětmi 16 let. Dům je jeho majetkem po rodičích. Může mě vystěhovat bez náhrady bydlení? děti mám soudně v péči já
Doplňuji:
máte prosím někdo s takovou situací zkušenost?

Nejlepší odpověď
studium

Jelikož jsem vystěhovávala svého ex,tak jednoduché to váš ex nemá.Tak za prvé jste do domu jistě něco investovali a tak máte podílové právo z investic.Dále musí o vaše vyklizení z domu zažádat soud a ten rozhodne,jaké náhradní bydlení Vám musí poskytnou a protože v domě bydlí i jeho potomek-neplnoletý-bude muset poskytnout bydlení adekvátní -odpovídající – asi tak 2+1,pokud jste nenarušovala dobré mravy v soužití,ale i tak hraje roli 16-ti letá dcera.Hlavně nezapomínejte,že mu musíte platit podíl na energiích a nájem z obývaných pokojů.
Doplňuji:
Ještě doplním,že byt může být i nájemní od obce.Pokud by jste nehradila náklady na bydlení,můžete být pak vystěhovaná jako neplatič,tudíž bez náhrady bydlení.Doporučuji na jeho účet,složenkou­.Pokud by účet neměl a složenku nepřevzal,ukládat do úschovy u notáře nebo právníka.

Další odpovědi
anonym

srdiečko, na to ste mali myslieť, keď ste podla žiadosť o rozvod.
Ste emancipovaná, starajte sa.
Doplňuji:
a radil by som rýchlo, lebo v tom momente, keď vás vyhodí z domu, nebudete mať deti v opatere.
Ste hlúpa, stala ste sa na ňom závislou, ste na ňom závislá a budete na ňom závislá (alimenty), vyrastá z vás ďalšia príživníčka na bývalom, ktorá ho bude zdierať z titulu matky a exmanželky. Nenávidím také ženy. Prečo si to nepriznáte svoju závislosť na ňom a nezachraňujete rodinu?

Och, staré dobré časy keď manželky boli manželkami.

Drap

Pokud je dům manžela a máte ukončené majetkové vypořádání, tak v domě nemáš co dělat, pokud si to on nepřeje. Nemůžeš se přece nastěhovat bez souhlasu ,cizímu člověku do domu.

jirkajirka

Jak byste to řešila kdyby jste byla majitelem domu Vy?

plotička

záleží na okolnostech , rozhodně bych ho nenechala odejít s prázdnou poté co 16 let makal na mém majetku tak jako já na tom jeho, on si našel jinou a já s dětmi mám jít?