Prosím,kde najdu na Moravě nejstarší most a nejvyšší věž?

Nejlepší odpověď
annas

Obě památky jsou v Litovli.
Nejvyšší věž na Moravě je v Litovli. Je to asi 70 metrů vysoká radniční věž, jedna z dominant města. Věž stojí přímo na jednom z ramen řeky Moravy, a je tak nejvyšší věží na (řece) Moravě.

Odpověď na první část podobné otázky -
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nazev-mesta-a-jeho-radnice

Svatojánský most ze 16. století je nejstarším kamenným mostem na Moravě. Je dlouhý 60 m a je tvořen 6 kamennými klenbami. Stojí na 6 pilířích a uprostřed je osazen sochou sv. Jana Nepomuckého. Podle ní má své jméno. Za socialismu byl most rekonstruovaný a rozšířený. Původní podoba byla mostu vrácena po povodních v r. 1997.

Vl. v.

Doplňuji:
Hanny2, nemusíš se omlouvat, protože obě máme pravdu.
Tazatel(ka) se ptal(a) na nejvyšší věž na Moravě. Jsou dvě možnosti – na řece Moravě nebo v oblasti Morava. To nevíme. Tys uvedla nejvyšší věž v oblasti Morava, já nejvyšší věž na řece Moravě. Rozdílný význam slov – oblast Morava x řeka Morava.
Město znám, takže jsem odpovídala na základě vlastní zkušenosti.

Další odpovědi
hanny 2

Nejstarší kamenný most na Moravě je Svatojánský most v Litovli – http://www.mos­ty.cz/index.as­p?module=Acti­veWeb&page=Web­Page&DocumentID=2400

A nejvyšší věž – Katedrála sv.Václava v Olomouci – 100,65 m /v Litovli je jen 72 m!/
http://www.ku­dyznudy.cz/cs/ak­tivity/2010-01-14-2041-pesi-turistika-za-poznanim-olomouc.html

Promiň annas,takhle jsem to našla!
Doplňuji:
OK annas,tak to jsem ráda!

quentos

Hledej, šmudlo.

jendahun

…a největší díra na Moravě?Hranice­.Pardon,Hranic­ká propast.Asi nejhlubší.Dno ještě nenašli.

www

Kde? Tak jako ostatní na Google přece ! 😁

annas

Quentosi, protože znám, odpověděla jsem.