dohnalka79

Prosím jakou dietu při Crohnově chorobě,na netu píšou kdeco.Kdo má zkušenost,díky moc­..

Nejlepší odpověď
barnajka

Jeden můj kamarád Crohna má a mám pocit, že žádnou zvláštní dietu už nedodržuje. Bere pravidelně léky a ty jeho nemoc udržují v klidu.
Neměl by pít alkohol, ideální je vyhýbat se lepku. Jinak ale jí snad všechno. Jestli chceš, napiš mi soukromou zprávu a můžeme se domluvit – buď ti zprostředkuju na kamaráda kontakt a nebo se ho tvým jménem zeptám na cokoliv, co budeš chtít o této nemoci vědět.

Jinak co jsem já četla, dieta při Crohnově chorobě je prý dost individuální. Např. rýže – jsou lidi, co ji absolutně nesnesou… a pak jsou tací, pro který je rýže jednou z mála potravin, která jejich střeva nedráždí. Prý je potřeba ze začátku dost experimentovat a sám si najít ty „svoje“ potraviny.

Další odpovědi
breberka

Já osobně mám Crohna a z vlastní zkušenosti ti můžu poradit, že časem zjistíš, co ti dělá dobře a co ne. Je zakázáno ovoce a zelenina, jen tepelně zpracovaná…ze zkušenosti mi tyto potraviny dělají problém především od listopadu cca do května. Pak se to zklidní a jím skoro vše. Vyhýbám se zcela chlebu (jím jen rohlíky nebo grahamy), luštěninám, cibuli, česneku, smaženému jídlu, alkoholu. Kdyby tě ještě něco zajímalo, piš mi do zprávy.