Prosím jakou dietu při Crohnově chorobě,na netu píšou kdeco.Kdo má zkušenost,díky moc..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jeden můj kamarád Crohna má a mám pocit, že žádnou zvláštní dietu už nedodržuje. Bere pravidelně léky a ty jeho nemoc udržují v klidu.
Neměl by pít alkohol, ideální je vyhýbat se lepku. Jinak ale jí snad všechno. Jestli chceš, napiš mi soukromou zprávu a můžeme se domluvit - buď ti zprostředkuju na kamaráda kontakt a nebo se ho tvým jménem zeptám na cokoliv, co budeš chtít o této nemoci vědět.

Jinak co jsem já četla, dieta při Crohnově chorobě je prý dost individuální. Např. rýže - jsou lidi, co ji absolutně nesnesou... a pak jsou tací, pro který je rýže jednou z mála potravin, která jejich střeva nedráždí. Prý je potřeba ze začátku dost experimentovat a sám si najít ty "svoje" potraviny.

Další odpovědi:

Já osobně mám Crohna a z vlastní zkušenosti ti můžu poradit, že časem zjistíš, co ti dělá dobře a co ne. Je zakázáno ovoce a zelenina, jen tepelně zpracovaná...ze zkušenosti mi tyto potraviny dělají problém především od listopadu cca do května. Pak se to zklidní a jím skoro vše. Vyhýbám se zcela chlebu (jím jen rohlíky nebo grahamy), luštěninám, cibuli, česneku, smaženému jídlu, alkoholu. Kdyby tě ještě něco zajímalo, piš mi do zprávy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.