Deliminico

Existuje „promlčecí“ lhůta při pátrání po osobě (nejedná se o pohřešování)?

Jistá osoba byla obviněna z šíření a podávání omamných a psychotropních látek a nyní je po ní vyhlášeno pátrání v databázi PČR.
Momentálně je v cizině.
Existuje nějaká „promlčecí“ lhůta, kdy by se ta osoba vrátila do ČR a pro nedostatek důkazů (kterými jsou pouze svědectví oběti a její matky) by nebyla souzena?
Nejedná se o osobu drogově závislou, žádný narkoman, žádný záznam v rejstříku ani jiné delikty.

Myslím tím, že emoce vychladly, svědci zapomněli, co vlastně tehdy tvrdili, de facto žádné hmatatelné důkazy nejsou, dá se na tom stále stavět obvinění a hrozí vězení i po několika letech?

Nejlepší odpověď
Edison

Promlčecí lhůta existuje. Ale na čin, ne na pátrání. O nedostatku důkazů však rozhodnou až OČTŘ na základě vyšetřování.