Promlčecí lhůta

Chtěl bych se zeptat, v roce 2000 jsem byl odsouzen k VTOS na 5 měsíců s tím, že jsem měl mít podmínku. Jenže ve VTOS mi došlo, že mi tu podmínku v roce 1999 amnestovali, hned jsem to nahlásil kurátorce ta zahájila řízení a mě během 3 týnů propustili přímo od soudu a neměl jsem odsezený celý trest, což asi znamená, že došlo k omylu a zjistili, že opravdu ta podmínka byla amnestovaná. Chci se zeptat jestli je možnost nějakého odškodnění i po takovéhle době. Děkuji.

Odpovědi
standa

Aniž bych zkoumal ´oprávněnost´ vaší domněnky, že byl tehdy před 10 lety spáchám „omyl“ (vlastně to ani zkoumat nemohu, protože neznám detaily, trestní kvalifikaci, okolnosti ap.)
tak konstatuji, že váš „nárok“ ať již oprávněný či nikoli, byl promlčen.

Ledaže byste v uplynulých letech vůči soudu neučinil nějakou prokazatelnou ´iniciativu´, která by přerušila promlčecí lhůtu…