peterd108

Prohnutá, nebo rovná televize?

Nejlepší odpověď
annas

Rozhodnutí je jen a jen na vás. Vy se na ni budete dívat. Můžete porovnat názory uživatelů.

V technické poradně si můžete přečíst názory. pro a proti.
https://www.zi­ve.cz/poradna/proh­nutou-nebo-rovnou-tv/sc-20-cq-585028/default­.aspx?consultan­swers=1

"Prohnutý televizor vašima očima aneb dnes testujete vy

„U zahnuté obrazovky vidí teoreticky dívák ze stejné vzdálenosti "větší“ obraz. Není všechno zlato, co se třpytí…

Názory uživatelů najdete v odkazu

Více na: https://avmani­a.e15.cz/proh­nuty-televizor-vasima-ocima-aneb-dnes-testujete-vy

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b&q=prohnut%C3%A1+ne­bo+rovn%C3%A1+te­levize

„Výrobci od prohnutých televizí pomalu ustupují, v roce 2017 je má v nových modelech zastoupen z větších výrobců pouze jedna značka. “

Další odpovědi
led

Záleží to od veľkosti obrazovky a vzdialenosti diváka.
Malá prehnutá obrazovka je len na pozeranie zblízka inak sa priestorový efekt stráca. Tu stačí rovná.
Pri počítačových monitoroch je to o inom. Napríklad na grafiku, alebo na pozeranie videa, prípadne hry, je dobrý monitor s prehnutou obrazovkou. stačí si uvedomiť, že ľudské oči čiastočne vidia aj do strán (približne uhol 120°), čo vás v takomto prípade dokáže vtiahnúť do deja, akoby ste boli priamym účastníkom.

Ale ak pozeráte aspoň z 3 metrov, potrebujete väčšiu obrazovku.

Pre bežného užívateľa ovšem tento efekt je zbytočne drahý.

quentos

Podle toho co.
… je lepší?
… je horší?
… se lépe propichuje?
… se snadněji rozbije?