Proč začaly státní maturity dnes a nenechaly to až od pondělka?

Nejlepší odpověď
annas

Možná kvůli tomu, že včera byl volný den, takže studenti nižších tříd se nemuseli na jeden den vracet na internáty,. Takže i ostatní studenti SŠ mají souvislé volno.

Doplňuji:
V našem okrese mají studenti SŠ ředitelské volno, stejně jako např. ve Středočeském kraji, Zlínském kraji. Jinak nevím.

Tím mají maturanti zajištěný větší klid při písemných státních maturitních zkouškách.

Skutečné důvody znají jen ti, kteří termín maturit stanovili. 🙂

Další odpovědi
zzzzz

Protože to stojí tolik peněz. Čím déle budou trvat, tím je ta částka rozložitelnější. Kdyby to stihli za 3 dny, to by si pak nemohli obhajovat tu cenu. No jak v Kocourkově .-(((
Doplňuji:
Všechny SŠ nemají dnes volno.

marci1

Možná proto, že ostatní mají i dnes volno.