autacek

Proč vzal do zaječích bojový letoun USA pokojně poletující u ruských hranic?

podotázka: proč tam USA neoperují v početní přesile?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/rusky-letoun-naletl-nad-baltskym-morem-na-boeing-mise-nato-m/r~6347e82c2­54e11e9813eac1f6b220e­e8/

Nejlepší odpověď
orwell

Protože šlo pouze o provokaci, kterých už bylo a ještě bude… Čeká se, že Rus „uklouzne“ a pak začne řev, případně konflikt většího rozsahu. Zajímavé je, že k podobným akcím dochází nad Černým mořem, Baltským mořem,… a ne např. nad Mexickým zálivem. Dráždění Rusa těmito a podobnými způsoby se provádí už spoustu let, stačí zhlédnout dokument Reaganova tajná válka a nebudeš se stačit divit. Ono i s tou karibskou krizí v šedesátých letech to bylo trochu jinak, než je nám předkládáno. Zajímavé je, co jí předcházelo, ale o tom se nemluví.

Další odpovědi
EKSOT123

Rusi berou za hotovou věc oficiální verzi, americká F-15 se příliš přiblížila k vládnímu letadlu ruské federace, a že ruská Su 27 plnila svoji povinnost. Dá se předpokládat, že video bylo natočeno právě z tohoto vládního letadla.

Rusové se k tomu v komentářích vyjadřují i tak, jak odpovídáte, že tam Američani nemají co dat. U tohoto ruského videa jsou odkazy ještě na další videa, ale to jsem už nezkoumal. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZvqBMSed­dxs

Tedy nechci být nějaký zastánce Ruska, ale otázka by měla být spíš položena tak, co vede české novináře, aby věci překrucovali

Kryšpín

Poněvadž když Ruský bojový letoun je u Amerických hranic a přiletí Amík, tak také frkne

hapiky

Udělal dobře, nebo snad špatně?

Mc Merkurion

… pěkně ho „odstrčil“ … jó, bejt takhle blízko emerickejch hranic ruská stíhačka, tak už jim amíci vyhlašujou válku …