Viktorie II.

Proč výrobci, obchodníci, služby zdražovali a zdražují ještě letos kvůli zvýšení cen energie?

Vždyť ta bude zdražená od příštího roku?
Je v tomto článku lež o E-on a ČEZ? Nojono, drape
https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/od-ledna-zvysi-ceny-energii-take-e-on-40381285#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=pVjPcgErAsq-202112160346&­dop_id=40381285&sou­rce=hp&seq_no=7&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, zdražování elektřiny probíhá už teď – viz moje otázka výše.

Další odpovědi
Drap

Kde žiješ? Mnohým se už dávno zvýšila

nyjono

Kde jsi na to přišla, že energie bude zdražená až od příštího roku???
Ny neumíš číst a poslouchat?
Vždyť se to už řeší řau týdnů.
Hovořilo se pouze o tom, jak vysoké zdražení se příští rok očekává.
Všichni ti, o kterých píšeš, potřebují a chtějí vydělat. To je přece princip výroby a prodeje – vydělat. Takže proto.
Proto zdražují..

Kazatel

Otázka není vůbec hloupá. Je to totiž jednoduché, proč nezdražit, když zdražují všichni, je nepodstatné, že máte nasmlouvány dodávky ještě za nižší ceny, nebo zásobu zboží nakoupených za staré ceny, proč si na tom nepřilepšit, když k navýšení ceny musí stejně dojít a alespoň srovnáte laťku s konkurencí.

Hlada

Nezdražuje se jen kvůli zvýšení cen energie, ale hlavně kvůli ztrátám z období omezení podnikání.

klob1

Protože lidé jsou bohatí. Lidsvo bohatne, tak se skvěle máme, že si ty ceny můžeme dovolit. Jen bohužel, my přímo ne. Jak jsi přišla, že se cena energie zdražuje? Je to lež, Pravda to není. Jen cena za obchodníka. Je to položka, která třeba konkrétně u mě dělá kolem 2500Kč. Dnes jsem se přesvědčil, přímo na ČEZ. U ČEZ jsem stále už od dob přátel, takže žádná změna. Energie se vůbec nezdražuje, ale cena na obchodníka. To mi dnes paní na ČEZ potvrdila. Lidem se nelíbilo, když měli ty energie podstatně levnější a stálejší. Neposlouchali lidi, co to říkali, když to viděli jinde, jak to je. Jo, svatí přátelé dřívější. Tehdy jsem platil jen dvě položky za Kw a stálý příkon z jističe. Cena cca 2kč ve drahém tarifu, kdo měl i nízký, tak 0,8Kč. konečná cena se odvíjela, jen podle skutečných odebraných KW. A dneska, co tam je položek??? To se ještě neváží ke skutečnému odběru. Odebral jsem 73KW a cena? Dobře 5.51Kč za KW, ale co ty ostatní? Takže dnes mě vychází 1KW za 32Kč. Tak, kde a jak šetřit energii, když stejně člověk tzaplatí ještě pak více aníž by ji spotřeboval. Tak jak může být málo energie? Jen to jsou lži a další toho jen využívají.Spíš mě to připadá, že to je hra, kdo bude větší zloděj. A to ejště jedna věc, mohl jsem skutečně dříve energii spotřebovávat a soused to nepoznal, dnes ji ani nemohu, protože začne u souseda to zlobit. Takže jsem v pozici, kdy elektriku neberu, ale za to platím. Jedinné řešení mít něco svého a být odpojený nežli dávat nenažraným zlodějům. Máme, co jsme chtěli, proč dnes nikdo necinká? Nemá energii už nikdo.
Na Slovensku, když měli udělat EURO, tak všichni hned zdražili, aníž by museli. Tvrdili, že je to kvůli měně a tak ohlupovali obyčejný lidi. Co by asi bylo tady?
Nejlevnější energie je, co s evyrobí se spotřebuje. Bohužel, to musí být bez zlodějů.

da ny

Přece nežijete na jiné planetě. Máte stejné informace, jako my a celý národ. Domnívat se, že několikaleté zdražování (potraviny), letos vygradovalo (stavebniny), má na svědomí „jen“ zvedající se cena elektřiny, by bylo krátkozraké. ;)
Fixaci na cenu alektřiny nemá každý odběratel /není poskytována všem). Cena se zvedá neustále v průběhu roku.
Příčinou zdražování není jen zvedající se cena elektřiny.
Do obchodů se zboží dováží. Jistě jste zaznamenala vysoký nárůst cen pohonných hmot.
V době pandemie byla na celém světě snížena/omezena výroba zboží = nedostatek. Poptávka po žádaném zboží, vždy zvyšuje jeho cenu.
U Potravin byl/je problém s pěstováním, chovem. Se sklizní, pro nedostatek pracovních sil (sklizeň, odvoz, rozvoz), nárůst cen pohonných hmot.
Se zvyšováním mezd se zvyšují zaměstnavatelům náklady, snížily by se zisky. Výsledkem je zdražování/zvýšení cen. A tak bychom mohli dále pokračovat.
Neustále se zvedá cena vody (vodné/stočné), odvoz odpadu aj.

Dochy

Viktorie, umíš vůbec číst a zpracovávat informace?
Drap psal, že mnohým (nepíše, že všem) se už zvýšila a ty oponuješ tím, že zrovna EON a ČEZ to teprv plánují?
Já jakožto bývalý zákazník EEE jsem si pár aktuálních ceníků prohlédl a pokud teď uzavřu smlouvu s kýmkoli, rozhodně nebudu mít stejnou (ani podobnou) cenu jako jsem míval. Tedy pokud mluvíme o ceníku, který má platit alespoň dalších 12 měsíců. Je možné, že s tebou někdo uzavře smlouvu s letošními ceníky, ale zdraží Ti to od ledna… (nebo třeba od února podle toho kdy obvykle vydává nové)