zvonisek

Proč vlastně červiví houby?

Co se z toho červa vylíhne?

Nejlepší odpověď
annas

" Červivost může záviset na konkrétním druhu hub, počasí (teplota a vlhkost) i stanovišti.

Červivost působí larvy různých druhů létavého i lezoucího hmyzu. Pravé hřiby, ale i další druhy hub, napadají nejčastěji mouchy bedlobytky (např. bedlobytka hřibová, bedlobytka houbová), které kladou přes 100 vajíček do horní části třeně. Po dokončení vývoje v houbě se larvy přesouvají do země."
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cervi­vost_hub

Co se z nich vylíhne? Zkuste sama odhadnout.

V době vložení odpovědi se u Ebura i u mne objevilo vložení před 0 minutami, tudíž jsme odpověděli s rozdílem několika sekund.

Vkládám proto ještě další odkaz na červivost hub.

„Červivosť“ húb spôsobujú larvy rôzneho druhu hmyzu, najčastejšie určitých druhov múch. Keď je pekné počasie muchy môžu lietať a nakladú vajíčka priamo na plodnice, alebo dokonca do pôdy, kde sa nachádza podhubie. Z vajíčok sa vyliahnu larvy – „červíky“, ktoré veľmi rýchlo rastú a živia sa telom huby. Muchy nelietajú v noci, v daždi a na jeseň po prvých mrazoch, preto vtedy bývajú huby menej červivé."
http://www.na­huby.sk/porad­na_detail.php?po­radna_id=181

Některé houby hmyzu chutnají,, jiné druhy si zase v houbách „odpočinou“, ale vyjde to nastejno.

Další odpovědi
anonym

Červivost působí larvy různých druhů létavého i lezoucího hmyzu. Pravé hřiby, ale i další druhy hub, napadají nejčastěji mouchy bedlobytky (např. bedlobytka hřibová, bedlobytka houbová), které kladou přes 100 vajíček do horní části třeně.Po dokončení vývoje v houbě se larvy přesouvají do země.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cervi­vost_hub

bolak

červíci potřebujou napapat, stejně jako my, akorát my se prostě nevejdem do houby..