Syd

Proč včela hýbe zadkem?

Dneska jsem viděla na balkoně sedět včelu a poprvý v životě jsem viděla, že zadkem, respektive tím největším článkem těla, velmi výrazně hýbala dopředu a dozadu – jako by měla pružinku mezi tělem a hlavou. Co to asi dělala?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Je to mrcha svůdná.
Twerkuje. 😂

Další odpovědi
cochee

Jedním z důvodů může být výroba tepla, rychlá práce svalů (resp. u včely to co je ekvivalentem svalů) způsobuje jejich zahřívání, což víš sama, pokud jsi aspoň jednou v životě sportovala :) hmyz samozřejmě není teplokrevný živočich, takže si teplo musí zajistit jinak, včely buď ohřevem na slunci anebo právě tímto.

Filip84

Protože když baba nekroutí řití, tak je vadná! 😎😂

Savier

Disraeli: 😂😂😂

Disraeli

😂