JájsemRaibek

Proč v USA nosí na klopě saka odznáček?

Třeba volební tým nebo členové ochranky prezidenta, ale i prezident samotný mají na klopě saka odznáček?
Je to něco jako vyjádření úcty ke Spojeným státům? Nebo to má jiný význam?
http://files.e­voluce5d.webno­de.cz/200008709-f3959006c9/o-OBAMA-facebook.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli to teda na té fotce dokážu dobře rozeznat a je to vlajka Států, pak bych to bral jako projev vlastenectví, úcty ke své zemi samozřejmě taky. Když jsem byl loajální zaměstnanec firmy, tak jsem taky na klopě nosil odznáček s jejím logem. To už ale u nás zřejmě přestalo být tradicí a loajalita se stává neznámým pojmem.

Další odpovědi
anonym

Když si Kubiš s Gabčíkem dělali falešné pasy, tak se museli fotit na dvakrát, protože si zapomněli sundat odznáčky „Czechoslovakia“.

dubraro

Nejen v USA. U nás se to také dělá a záleží na každém, co chce symbolem vyjádřit. V zaměstnání a oficiálním styku to může být nějak stanoveno.