talka

Proč v tropických krajích (v tom vedru) se halí do oděvů od hlavy až k patě?

Snad kvůli písečným bouřím?
Doplňuji:
To Emefej: to já taky netvrdím!

Nejlepší odpověď
Funna

v tropických těžko (v tropech je vlhko a teplo)…ale v pouštních je to jasné…

  1. i u nás se má mosit v létě pokrývka hlavy kvůli úžehu
  2. jejich „roucha“ mají tvar tunelu – komínu, prostě jsou to takové volné pytle a ty zajišťují proudění zvduchu pod oblečením a tím je to ochlazuje…
  3. a když se zvedne prach, nemusí nic hledat a okomžitě si zakryjí obličej svými šátky…

Další odpovědi
gecco

Jak kde…
😉
Ale osobně mám vyzkoušené, že v suchém pouštním vzduchu je v teplotách okolo 35–40°C v krátkých kalhotách a triku s krátkým rukávem docela ´kosa´ (vše, co člověk vypotí, se okamžitě odpaří), takže jsem i já, který horko ´nemá rád´, chodil ve flanelové košili.
Kromě toho je takové odění vhodné na ochranu před slunečním zářením (takže bez čepice jsem taky ´nevylez´)…

Pepa25

Je to tradice, ale zároveň je to praktické, také ženským v létě závidím dlouhé lehké sukně nebo šaty …

Emefej

V tropech se nikdo do ničeho nebalí.

Agneta

Protože se jedná o muslimské země. Islám se v Africe velmi rychle šíří. Asi si od něho slibují více, než tu bídu od Evropanů :D

dnb

Protože jim je při 25°C už zima, jsou zvyklí na 45°C :D
A ty asi taky nechodíš, když je horko, po městě v kalhotkách :)

anonym

termostat