Maggie.b

Proč v Americe je Santa nazýván pouze Santou ale v ČR je to Santa Klaus??

Nejlepší odpověď
hanulka11

v Čechách žádný Santa Klaus nechodí

Další odpovědi
Drap

V Americe to zkracují, my tím vzdáváme hold panu prezidentovi.
A vůbec , v Čechách chodí odjakživa Ježišek.

anonym

Lepší se vyslovuje Santa Klaus než Vašek Klaus.A po euforii se zesnulým V.H. bych se nedivil,že by Ježíška přejmenovali na Havlíška,když už přejmenovávají ulice,náměstí a dokonce i letiště!

MILAN1961

u nás přeci chodí Ježíšek v USA mu říkají zkráceně pouze Santa ale správně je to taky SANTA CLAUSE