WOW1977

Proč učíme svoje děti zabíjet?

Ráno cestou do obchodu dva malí kluci, kteří po sobě stříleli z umělohmotných pušek… Proč se na téhle planetě vlastně za duševně choré považují ti, kdo myslí a chovají se jinak než většina?

Nejlepší odpověď
anonym

Mezi nejzralejší projevy člověka patří pud sebezáchovy, schopnost postarat se o sebe a připravenost k boji. Možná očekáváte, že v roce 4 000 přeci lidé musí žít v naprostém míru, bez špetky špatné emoce. Inu, tím projevujete své naprosté nepochopení pro základní principy. Pokud by člověk jako evoluční článek opustil jakoukoli snahu bojovat, přestal by se rozvíjet a celá větev Homo Sapiens by degradovala. Skutečnost je taková, že život se dokáže vyvíjet jedině smrtí. To co přežije, to přenáší geny a to zabíjí, aby přenášelo geny … Jeden z milionů příkladů za všechny – ve „vyspělých“ zemích dostali dejme tomu všichni lidé stejná práva. Takže nikdo netopí postižené děti a nikdo nenasazuje laťku pro potomstvo vysoko. Byly minulé doby kruté, smrduté a hnusné? Možná. Faktem je, že zabíjet nemocné, slabé a degradované je základním principem každého živočicha. V přírodě nalezneme příklady na každém rohu. Faktem je, že takto dáváme prostor našemu genotypu degradovat. Faktem je, že když nenaučíte lidi bojovat a uděláte zabíjení trestným, nemusí to znamenat ideu. Právě naopak. I ve starověku existovaly demokracie. I dnes existují demokracie, kde usekávají ruce drogovým dealerům. Ano – Singapur jako jeden z mnoha příkladů. Faktem je, že když jedné skupině zakážete bránit se, ta degraduje a silnější skupina je pak povraždí. Jako příklad nemoci tohoto typu je terorismus. Evropa má technologie, ale ztratila armádu … Naprosto nezvratitelným faktem je, že veškerá „vyspělost“ stojí na přechozích válkách … Ani v jednom bodě nestojím na straně násilí proti lidskosti, ale předkládám, že trestání principu oko za oko a další může vést k brzkému konci. Chce to přirozenější řád, který vezme v potaz náš živočišný původ. V naší historii 270 000 let neexistuje jediný státní útvar, který by přežil více, než pár dekád míru. To nejhorší, co mohly vyspělé země udělat, je právě totálně převrátit morálku. Přesně tyhle státy vždy padaly jako mouchy. Postavte se proti morálce svého obyvatelstva, nakažte jim vše, co se jim příčí a máte zaručenou krátkou vládu. Vyhlásíte mír a namísto příkladu někdo přijde a povraždí vás … Existuje mír, existuje demokracie a pak existují hybridní režimy. Můžete nesouhlasit s Čínou jak chcete, ale je to příklad vládnutí, který přežil tisíckrát déle, než se může snít komukoli jinému …

Další odpovědi
elkon

Já jsem je nic takového neučil. Nikdo tě k tomu nenutí.

ten který je

Možná tihle dva kluci v nelehké blízké budoucnosti díky jejich hře přežijí,narozdíl od jejich kamarádů,kteří si hrají s panenkami nebo začínají kouřit trávu.

aliendrone

Protože se jim to v životě může náramně hodit. :)

Ametyst

Take bych čekala, ze v 21.stoleti se nebudeme zabývat středověkým podřezáváním krků, které se děje na vyspělém Západě.

da ny

Zabíjení = útok x obrana (svých blízkých, sebe sama, území, domova).
Co svět světem stojí, lidé (hlavně muži), po tisíciletí válčí, bojují, loví.
Malí chlapci si po staletí (možná tisíciletí), hrají na vojáky.
Pořady v TV, filmy „zabíjení“ prezentují jako na běžícím pásu.
Násilí a války lidstvo bohužel provázejí. Tato doba je oproti středověku velmi milosrdná.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.