Avatar uživatele
Zlatý

Proč u správních poplatcích není uvedena DPH ?!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Správní poplatky nenahrazují v žádném případě daň. Jsou proto nazvány "správní poplatky". Nemohou být zdaněny DPH, protože nesplňují dle §2,zákona 235/2004 Sb.,o dani z přidané hodnoty tzv. Předmět daně - poplatky nemohou být považovány ani za dodání zboží,pořízení zboží,poskytnutí služby za úplatu, či převod nemovitosti. Zjednodušeně řečeno předmětem DPH může být jen služba nebo zboží (nemovitost), u nějž se dalším obchodováním předpokládá zvýšení jeho hodnoty. Chce to pořádně si tento zákon prostudovat.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Správní poplatky jdou prakticky daní zaplacenou státu. Takže z daně se neplatí další daně. Veškeré poplatky - soudní, správní, pokuty atd. neobsahují DPH.


Avatar uživatele
Bronzový

a jakou pridanou hodnotu byste tam chtel taky hledat ze jo...


Avatar uživatele
Zlatý

U správních poplatků se snad ani DPH neúpočítá

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.