bolak

Proč stojej v zimě pomeranče třikrát tolik?

Nejlepší odpověď
www

Cena se spíš odvíjí od odrůdy, bio ap., ale nikde nestojí 3× tolik z důvodu ročního období. Aspoň v okolí Brna ne. 😉

Další odpovědi
hanulka11

Tak to jsem si nikdy nevšimla, u nás i nyní stojí kolem 30kč a v zimě také tolik – nevím kde bydlíš?

marijakes

Kde? Teda otázkou se tu asi neodpovídá, tedy 3 x vyšší cena možná jen u vás. Tak to se zeptej u prodejce.

anonym

Já spíš dumám jak je možné, že banány často stojí stejně nebo témšř stejně jako za sociálu. Tenkrát byly na frontu k mání dvakrát do roka (před 1. májem a před vánocemi) nebo ve volebním roce třikrát. Stály 17kčs, dneska je často koupím za 18–19Kča nikdo o ně moc nestojí. Tenkrát jsem pobírala výplatu 1400Kčs a výdaje za dopravu určitě byly mnohem nižší než dnes. Pomeranče byly běžně ty zelené (také k žonglování vhodné) Kubánské a ty oranžové jen občas a stály 14Kčs. Ale celý rok..

baghira

Cena jakéhokoliv zboží je čistě marketingová záležitost a závisí na nabídce a poptávce. V zimě je třeba po pomerančích větší poptávka, protože jiného čerstvého ovoce až tak není.

bolak

marijakes: normálně v bille to kupujem, já myslel že to tak maj ve všech obchodech a ve všech městech

a ptát se v marketu nebudu, ještě by se mě všimli a začali mi u pokladny prohledávat kapsy, víš kolik takhlenc ušetřím na hřbitovních svíčkách?

bolak

hanulka: V létě 19,90 za kilo, teď je sotva podzim a už je to za 39,90,– stejně jako každý rok. Přitom u nás se snad nepěstujou, takže cena za dovoz musí bejt stejná nebo se pletu?

www: žádné bio, normální kulaté voranžové pomeranč. (málo jadýrek, tvrdá slupka, dobré na výuku žonglování)