Avatar uživatele
bolak

Proč stojej v zimě pomeranče třikrát tolik?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Cena se spíš odvíjí od odrůdy, bio ap., ale nikde nestojí 3× tolik z důvodu ročního období. Aspoň v okolí Brna ne. 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Tak to jsem si nikdy nevšimla, u nás i nyní stojí kolem 30kč a v zimě také tolik – nevím kde bydlíš?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marijakes

Kde? Teda otázkou se tu asi neodpovídá, tedy 3 x vyšší cena možná jen u vás. Tak to se zeptej u prodejce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já spíš dumám jak je možné, že banány často stojí stejně nebo témšř stejně jako za sociálu. Tenkrát byly na frontu k mání dvakrát do roka (před 1. májem a před vánocemi) nebo ve volebním roce třikrát. Stály 17kčs, dneska je často koupím za 18–19Kča nikdo o ně moc nestojí. Tenkrát jsem pobírala výplatu 1400Kčs a výdaje za dopravu určitě byly mnohem nižší než dnes. Pomeranče byly běžně ty zelené (také k žonglování vhodné) Kubánské a ty oranžové jen občas a stály 14Kčs. Ale celý rok..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Cena jakéhokoliv zboží je čistě marketingová záležitost a závisí na nabídce a poptávce. V zimě je třeba po pomerančích větší poptávka, protože jiného čerstvého ovoce až tak není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

marijakes: normálně v bille to kupujem, já myslel že to tak maj ve všech obchodech a ve všech městech

a ptát se v marketu nebudu, ještě by se mě všimli a začali mi u pokladny prohledávat kapsy, víš kolik takhlenc ušetřím na hřbitovních svíčkách?

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

hanulka: V létě 19,90 za kilo, teď je sotva podzim a už je to za 39,90,– stejně jako každý rok. Přitom u nás se snad nepěstujou, takže cena za dovoz musí bejt stejná nebo se pletu?

www: žádné bio, normální kulaté voranžové pomeranč. (málo jadýrek, tvrdá slupka, dobré na výuku žonglování)

před 4231 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek