já12345

Proč si nikdo nekupuje neznačkové mobili, i když jsou levnější, a výkonější?

Doplňuji:
proč si nikdo nekupuje neznačkové mobily , i když jsou levnější a vákonější?

Nejlepší odpověď
tony2412

co je dnes značkový?Skoro všechno se to dělá v Číně,všechna elektronika je složená pomalu ze stejných součástek,záleží akorát jak je to vyladěný,a pak se hlavně platí draze za značku i když jsou ty výrobky srovnatelný…Je to snobárna,jak by asi dotyčný vypadal kdyby vyndal z kapsy mobil dejme tomu třeba od Tesly Holešovice vzhledově stejný jako od Applu i líp třeba vybavený ale o polovičku levnější,to přeci nejde!!!Byl by za socku… 🙂

Další odpovědi
anonym

Mobil mám a ten funguje,až pojde budu nucený si pořídit jiný.
Doplňuji:
(jsem z těch,kterým stačí se dovolat a zbytek je pro mě bonus…)

McArthur

Značkové mobilní telefony jsou zřejmě jen Apple, Samsung, Sony, Nokia, Microsoft (původně Nokia) a Google (původně Motorola). Tím bych výčet ukončil, ale klidně mě doplňte.

Neznačkové mobily jsou vše ostatní. Pochází obvykle z jedné výrobní linky, kdy se pro jednotlivé obchodní značky vytváří vlastní úprava operačního systému (nejčastěji Androidu) a obsah balení. V ČR asi nejznámějšími značkami jsou Prestigio, Sencor, Huawei a Alcatel.

A nakonec tu jsou čínské značky mobilů. Mohou být „značkové“.

Já si při výběru mobilu dávám za cíl vybrat takovou „značku“, která má v ČR zajištěný záruční servis. Nestačí mi jen garance obchodníka, že mám záruku 2 roky, protože obchodník nemusí zítra existovat. Také je dobré si vybírat mobil od takové „značky“, která nemá už z výroby nainstalovaný nejrůznější špiclovací software, a to je věc, kterou mi zejména čínské značky nezajistí. A jak píšou ostatní, mobil mám na to, aby mi fungoval. Za rok si nechci kupovat nový. Vyšší výkon neocením, protože ho neumím využít a vyšší cenu beru jako daň za servis.

Mapel

Je to otázkou kvaliky. Neměním mobil každý rok a chci aby mi vydržel. U značkových výrobků je lepší záruka.

mosoj

Já mám mobil z roku 1996 a ne a ne chcípnout. Takové mobyli dnes nedělají.

setapouch

A kdo říká, že je nikdo nekupuje? Kdyby je nikdo nekupoval, neprodávaly by se.

Já mám značku, o které jsem před koupí nikdy neslyšel. Byl to nejlevnější na trhu. Servis mě nezajímá, v případě problémů půjde prodejci, ať si s tím poradí on. Pokud se s mobilem něco stane po skončení záruky, koupím jiný. Díky ceně pod dva tisíce si můžu pořídit tři, než se dostanu na cenu levnějšího „značkového“ mobilu. A to už by byl nejmíň šest let starý.

iceT

Protože je přece třeba se pochlubit značkou,tedy tím,že na to daná osoba máJe to stejné jako s oblečením,kdo nemá na hadrách fajku,pruhy nebo krokodýla asi není in…

Rocker

Mám anglický Kazam,nevím jestli je značkovej,ale jsem s ním spiokojenej.

rigormortis

mám CAT B25…nevím jestli to je značka nebo ne, ale tento telefon žádný servis nepotřebuje, záruka je k ničemu a až ho roztřískám, tak si koupím jen novější verzi.