Kepler

Proč se ženy v průměru dožívají vyššího věku než muži?

A to i když odečteme vliv válek, zaměstnání apod.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Možná že se ženy mnohem víc usmívají než muži. Nejspíš mají mnohem lepší hygienické návyky než muži. Obvykle víc žijí pro své děti a vnoučata než muži, takže mají neustále náplň života i v důchodu. Muži se možná tolik nezajímají o to, co je zdravé a co není zdravé ( nebo to vědí, ale dlabou na to). 🙂

Další odpovědi
Drap

To je přece jasné. Je to proto, že ženy nemají manželky.

Kelt

Tak někdo říká, že za to může činnost hormonů, od začátku menstruace po přechod, a u muže toto neexistuje. Dále ženy jsou emotivnější a více pláčou a tím se také zbavují stresu, muž nikdy nepláče. A žena vydrží více.

hapiky

Žena povětšinou umí o sebe ve vyšším věku postarat…
Není v tom také, že samotní muži vedou často nezřízený život?

iceT

Stačí projet fotky
https://www.kre­ativita.info/pre­co-zeny-ziju-dlhsie-ako-muzi-3/?fbclid=IwAR2jdWV7fi6­_LkHUJU7krdRWn4Gz­83-VCwxg77qpFnrEM­BV55j16r7WceZU

https://www.frek­vence1.cz/clan­ky/zabava/20-duvodu-proc-ziji-zeny-dele-nez-muzi-14868.shtml
https://zena-in.cz/clanek/proc-zeny-ziji-dele-nez-muzi-mame-odpoved
https://www.frek­vence1.cz/clan­ky/zabava/10-fotek-ktere-vam-nazorne-vysvetli-proc-zeny-ziji-dele-nez-muzi.shtml

Čecho_slovák

Protože ženy utrápí muže.

da ny

Ženy lépe zvládají psychickou fyzickou životní zátěž i choroby/nemoci. Lépe se stravují, dodržují hygienické návyky. Umí táhnout svou káru života.

Muži se mnohem častěji nevhodně stravují. Nedostatek komplexu B vitamínů (potřebuje mozek), hořčíku a křemíku (potřebuje srdce) atd. atp.
Někteří mají nedostatek pohybu (bez pracovní aktivity), nebo moc nezdravého (přehnaný, nevhodný sport aj.). Valnou část života mnozí tráví konzumací alkoholu. Vysedáváním po hospodách. Tam nadměrně pijí (průtokový ohřívač od 2 piv = přetížení ledvin), „tlachají“ a rozčilují se (u plků, nejen o politice, hecování, posměšky).

Je dokázáno, že ženy žijící s partnerem umírají dříve, než ženy (vrstevnice) rozvedené, vdovy, svobodné. Muži ženy „ničí“, ztrácejí energii.
Naopak muži samotáři umírají dříve než muži žijící s partnerkami. Partnerství je pro ně prospěšné.

Rokio

Podle mě je to kvůli tomu, že muži více riskují.

aliendrone

Odpovědi uživatelů mě pobavily, je jasné, že mnohé z nich plynou z hubokých PRAKTICKÝCH životních zkušeností. ;) :D

Zvláště Drapova odpověď mě nadchla, BOHUŽEL je ale vidět, že nejde s dobou a zůstal vězet hluboko v minulém století. (DNES už leckde MOHOU mít ženy manželky!) ;) :)

Osobně to vidím tak, že jde spíše o „konstrukční problém“, muži jsou dlouhodobě evolučně stavěni na „maximální špičkový, ale krátkodobý výkon“ (lov či boj například), zatímco ženy „na úspornou výdrž“ (nutnost přežít s minimem a postarat se o děti).

Podobně jako 2 motory v autě se STEJNOU kubaturou – jeden je downsize (chlap) s 2 turby/4ventily na válec, druhý atmosférický, 2 ventily na válec (žena). Z prvního vymáčkneš mnohem větší výkon, ale schválně si zkus tipnout, KTERÝ z nich ti dříve klekne. Tož asi tak. ;) :)

Kajoch

Ženy sice žijí většinou déle než muži, ale mužský život i když je kratší..... je obvykle pestřejší.
Nadměrné pití alkoholu, kouření a také někdy častá, enormní fyzická zátěž se na životě mnoha mužů musí negativně projevit.

Dochy

IceT – chtěl jsem odpovědět ve stejném duchu. Jen jsem nenašel tu svou sadu fotografií. Před časem jsem narazil na jednu, řekl bych, ještě hezčí. Ale teď ji nemůžu najít

iceT

Taky jsem nemohla hned najít, ale stačilo do vyhledavače zadat Proč ženy žijí déle než muži a vyhledat podle obrázků. Na FB podobných fotek koluje dost, ale špatně se tam hledá.

Kepler

iceT: kvaliní sranda, ale o tom to asi není. Kolik asi máš testostronu? 😊

iceT

Co já vím…

Ametyst

Možná že se ženy mnohem víc usmívají než muži. Nejspíš mají mnohem lepší hygienické návyky než muži. Obvykle víc žijí pro své děti a vnoučata než muži, takže mají neustále náplň života i v důchodu. Muži se možná tolik nezajímají o to, co je zdravé a co není zdravé ( nebo to vědí, ale dlabou na to). 🙂