bolak

Proč se ženský bojej pavouků?

..už jsem se s tím několikrát setkal a je mi to záhadou…dokonce i takovejch malejch, roztomilejch co slaňujou když spíte a radostně vám cupitaj po hlavě…jednou mi jedna řekla, že prej se ho bojí proto že má vosum hnusnejch nožiček, že prej je to strašidelný, ale to nebyla pravda, protože když jsem mu jich 6 utrhal, tak se ho stejně bála

Nejlepší odpověď
anonym

Co povídáš,že se jen ženské bojí pavouků? Já se bojím,spíše štítím, taky! 🙂

Další odpovědi
hanulka11

nejsou k mazlení- to je to celé......

hanny 2

Přiznám se,že mám na pavouky přímo fobii.Ale taky jsem slyšela,že chlapi se bojí můry,dokonce kvůli ní – trošku,ale opravdu jenom trošku přehnaně řečeno – málem zbourali hospodu!

Džanička

Já mám na pavouky taky fobii, ale to mám asi od té doby když mi bylo asi 8–10 let, kdy jsem musela chodit do sklepa pro brambory a tam pavučiny visely až k zemi a pavouky se to tam jen hemžilo, taky od té doby nechodím na houby, protože když jsem jako malá na houby šla, tak jsem koukala na zem a zastavila jsem se nosem asi jen pět centimetrů před obrovskou pavučinou s obrovským křižákem uprostřed.. Málem jsem se složila.. Můj kamarád se zase hrozně bojí ryb v rybníku, jednou se o něj při plavání otřela ryby a on se málem utopil.. Myslím že každý má něco čeho se hrozně bojí, jen chlapy se k tomu nepřiznají a ženský už jsou hold takový..

venkovan

Nožičky bych pavoukovi netrhal.
Ono je to trochu jinak proč se bojíme. Je to dáno určitou náladou ve společnosti, v rodině apod. když jako malé děti slyšíme o hrůze z pavouků, tak si zakódujeme a potom při setkánís nimi se nám rychle vybaví. U nás, zatím až na jednu či dvě výjimky, se pavouku nemáme bát, nejsou jedovatí. Ale zřejmě jak jsme během vývoje lidské rasy putovali světem, tak jsme se mohli setkat s jedovatými pavouky a tak máme zakódovanou jistou obezřetnost (jsou pavouci, kdy jejich jed člověka přímo nezabí, ale rozkládá tkáň že odumřou značné části zad, ruky apod.
Nicméně ko má fóbii, nechá se dobře léčit (jako všechny fóbie).
Netvrdím, že pavouky miluji, když po mne lezou snažím se jich zbavit, do ruky je zbytečně neberu, ale přeci jenom mají pro mne v přírodě i doma nějaké smysl. Když se setkáte s lidmi kteří se pavouky zabývají, chovají je, tak je dokáží popsat tak, že leckterá světová miss je proti nim škareda.

Horší než pavouk samotný je žena s chování pavoučice. Ta dokáže sežrat kdejakého chlapa ve svém okolí. A té se bojím podstatně víc.

briketka10

mám taky fobii, malý ale nechám žít, vraždím ty velký chlupatý co najednou a rychle vylezou odkudkoliv a najednou se jim chce zmizet, jenže nemaj šanci ! nastoupím JÁ s lopatkou a maj to spočítaný !! venku křížáky mám ráda jen za oknem chalupy nebo když mají pavučinu mezi keři, taky je nechám žít, jsou užiteční všichni, chytají mouchy a jiný otravný hmyz..