dmatejek777

Proč se v českých školách učí britská Angličtina a ne americká? Ta je přeci mnohem oblíbenější..

Odpovědi
Drap

I americká vychází z britské. Pokud by se učila americká, zase by byly dotazy proč se neučí ten či jiný dialekt.

Nikoltyna

Učitelky nám říkaly že je lehčí tak proto se vláda.......či co rozhodla že bude britská

Luciet

Já si myslím, že je to i z důvodu, že do Londýna to máme blíže a dostaneme se tam snáz (třeba se třídou na týden) než do Ameriky.

Stingo

Ta britská je originál.

ke4n

Nikoltyna, je to přesně naopak, americká má jednodušší gramatiku.

Myslím že dřív nám prostě ta britská byla bližší. Až se otevřely hranice, přišly i sem americké filmy a seriály, a i s rozvojem internetu se víc rozšířila ta americká. Dnes ve světě jasně převažuje – tak 90%am : 10%brit.
A proš se u nás učí britská? Hlavní důvod je asi setrvačnost (učitelů, možná i osnovy..)

simsalabim

Jelikož jeden z největších rozdílů je v přízvuku a málokterá z učitelek má alespoň ten britský – a ten je nám ‚bližší‘. Americký by nezvládly ani náhodou 😁 Tak třeba naše angličtinářka, ta má rovnou ruský přízvuk 😁

Bigg

Britský přízvuk je nejvíce sexy na světe :D TBBT

arygnoc

prečo sa v českých školách neučí moravská čeština, tá je predsa obľúbenejšia.

takže – angličtina, čeština, slovenčina a jazyky vôbec – každá iná verzia je obľúbená u niekoho iného.

a angličtina, mimochodom, pochádza z anglicka (dnes británie).
američania ju iba zprznili, ako mnoho iného.