annas

Proč se stal sv. Václav patronem české země a symbolem státnosti?

28. září je v kalendáří uvedeno jméno Václav (slovanské jméno ve významu více slavný, slavnější) a červeně napsaná poznámka Státní svátek – Den české státnosti. K tomu směřuje moje otázka.

Všem Václavům z Odpovědí blahopřeji k jejich zítřejšímu svátku.

Nejlepší odpověď
vagra

sv.Václav se stal patronem české země pro svůj smysl pro spravedlnost,pos­tojem k poddaným a svým,tenkrát nebývalým sociálním cítěním a zbožností,která se projevovala stavbami kostelů,podporou církve a hlavně pro jeho snahu sjednocování země.
Po jeho zavraždění bratrem Boleslavem,církev Václava svatořečila a později se stal patronem Čechů.

vagra

Annas-Děkuji za přání k svátku.