Proč se říká že život začíná po čtyřicítce?

Nejlepší odpověď
fcoop

To je taková sebeobrana.
Je to jak přijít pozdě na nádraží,zjistit,že mi ujel vlak.........­....ale nic se vlastně neděje,vždyť pojede další a ještě lepší.........

Další odpovědi
anonym

Člověk už má nějaký nadhled a životní zkušenosti (už jakžtakž tuší, co je v životě důležité), někdy po té „čtyřicítce“ vylítávají děti z domu (takže se čtyřicátníkům uleví) a současně ještě zdraví slouží…
😉

Mirdas

Po čtyřicítce by měl mít člověk již dost rozumu, přehled aby věděl co od života může opravdu očekávat.

Děti jsou navíc již, nebo pomalu dospělé, odcházejí z domova a tak proč si nezačít užívat života na který doposud nebyl čas !?

Kelt

Člověk by měl být v tomto věku na vrcholu svých sil, i když fyzicky jsme nejsilnější mezi 25– 30 lety, máme za sebou zkušenosti pádů, a ještě dobře vypadáme. Žena kolem 40 let je hezčí než dvacítka.

marci1

Člověk už většinou nemá malé děti, ještě je „mladý“ a zdravý. Má už jisté životní zkušenosti, to „nejhorší“ si už vyzkoušel a teď si může v klidu užívat. 🙂