Avatar uživatele
JájsemRaibek

Proč se říká „Co je v domě, není pro mě.“?

Tak třeba manžel/ka taky bydlí s dotyčným/ou v domě. Co když je svobodný/á a má pěknou/ého souseda/ku?
Z čeho plyne, že co je v domě, není pro mě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, marci1, zzzlatokopka před 3357 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

„Myslíme si, že se toto rčení většinou pojí k lásce, sexu, sblížení kolegů na pracovišti, (viz odkazy v různých vyhledávačích na internetu). Vysvětlení, proč tomu tak je, jsme našli na internetu v článku, který cituje postřehy odbornice na lidské vztahy Markéty Zbořilové:
"Co je v domě není pro mě
Láska, vztahy, sex
Zdravotní sestry s doktorem, letušky s pilotem a sekretářky s ředitelem…
Mezi lidmi, kteří spolu tráví většinu času, prostě často přeskočí jiskra…
Ráno do práce, domů se vyspat a zase do práce.
"V dnešní hektické době není skoro na nic čas a tak se nemůžeme divit, že lidé se seznamují tam, kde pobývají nejvíc, tedy v zaměstnání. Navíc kolegové mívají často podobné zájmy, vždyť si vybrali stejný obor,“
vysvětluje odbornice na lidské vztahy Markéta Zbořilová, proč lidé tíhnou k milostným vzplanutím se svými kolegy…
Jsou tedy intimní vztahy na pracovišti novým fenoménem? „Svým způsobem ano, lidé tráví v práci mnohem víc času, než tomu bývalo dřív, domů přijdou vyčerpaní a na svou rodinu už nemají energii…
… jenom flirt! A právě tady by to mělo skončit…
K tomu nic si nezačínat s kolegou je hned několik důvodů. Jeden a nejspíš ten nejzásadnější je jeho manželka. I když si budete říkat, že jde jen o sex, být milenkou je opravdu pouze pro masochistky. Přemítat nad tím, co dělá doma se svou ženou a jestli si na vás udělá aspoň půl hodiny čas, až půjdete z práce, není nic, co by stálo za hřích.
A pokud je to ke všemu váš nadřízený, hrozí riziko, že se vás bude chtít zbavit, až se vás nabaží. Jestli máte manžela vy, scénář je podobný a ještě k tomu můžete přičíst svoje černé svědomí a nebo průšvih, který vás nemine, pokud se to provalí…“.

http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2010/v­yznam-rceni-1www.ptejtesek­nihovny.cz/ulo­ziste/aba001/2010/v­yznam-rceni-1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

To se týká spíš kolegů/yň v práci, nadřízených a podřízených, učitelů/ek a studentek/ů, apod. Tam kde by mohlo dojít ke střetu zájmů. Ostatně i lozit za sousedkou/em je poněkud ošemetné, poněvadž je to celému baráku na očích a mezi sousedy/kami může být někdo tzv. morálně uvědomělý/á a může působit nepříjemnosti jen tak z jakési závisti skryté za „mravní pohoršení“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Jsou také případy,kdy si šéf užije se svou podřízenou a ta ho začne vydírat prozrazením s následnou hrozbou rozpadu manželství ředitele.Aby tomu šéf předešel,jmenuje podřízenou do nějaké dobře placené funkce nebo dobrému umístění ve firmě.Ta se stává postrachem ostatním kolegům,vědoma si své pozice a pevnému umístění.
Zkrátka a dobře – co je v domě není pro mě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek