JájsemRaibek

Proč se říká „Co je v domě, není pro mě.“?

Tak třeba manžel/ka taky bydlí s dotyčným/ou v domě. Co když je svobodný/á a má pěknou/ého souseda/ku?
Z čeho plyne, že co je v domě, není pro mě?

Nejlepší odpověď
marci1

„Myslíme si, že se toto rčení většinou pojí k lásce, sexu, sblížení kolegů na pracovišti, (viz odkazy v různých vyhledávačích na internetu). Vysvětlení, proč tomu tak je, jsme našli na internetu v článku, který cituje postřehy odbornice na lidské vztahy Markéty Zbořilové:
"Co je v domě není pro mě
Láska, vztahy, sex
Zdravotní sestry s doktorem, letušky s pilotem a sekretářky s ředitelem…
Mezi lidmi, kteří spolu tráví většinu času, prostě často přeskočí jiskra…
Ráno do práce, domů se vyspat a zase do práce.
"V dnešní hektické době není skoro na nic čas a tak se nemůžeme divit, že lidé se seznamují tam, kde pobývají nejvíc, tedy v zaměstnání. Navíc kolegové mívají často podobné zájmy, vždyť si vybrali stejný obor,“
vysvětluje odbornice na lidské vztahy Markéta Zbořilová, proč lidé tíhnou k milostným vzplanutím se svými kolegy…
Jsou tedy intimní vztahy na pracovišti novým fenoménem? „Svým způsobem ano, lidé tráví v práci mnohem víc času, než tomu bývalo dřív, domů přijdou vyčerpaní a na svou rodinu už nemají energii…
… jenom flirt! A právě tady by to mělo skončit…
K tomu nic si nezačínat s kolegou je hned několik důvodů. Jeden a nejspíš ten nejzásadnější je jeho manželka. I když si budete říkat, že jde jen o sex, být milenkou je opravdu pouze pro masochistky. Přemítat nad tím, co dělá doma se svou ženou a jestli si na vás udělá aspoň půl hodiny čas, až půjdete z práce, není nic, co by stálo za hřích.
A pokud je to ke všemu váš nadřízený, hrozí riziko, že se vás bude chtít zbavit, až se vás nabaží. Jestli máte manžela vy, scénář je podobný a ještě k tomu můžete přičíst svoje černé svědomí a nebo průšvih, který vás nemine, pokud se to provalí…“.

http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2010/v­yznam-rceni-1www.ptejtesek­nihovny.cz/ulo­ziste/aba001/2010/v­yznam-rceni-1

Další odpovědi
klumprt

To se týká spíš kolegů/yň v práci, nadřízených a podřízených, učitelů/ek a studentek/ů, apod. Tam kde by mohlo dojít ke střetu zájmů. Ostatně i lozit za sousedkou/em je poněkud ošemetné, poněvadž je to celému baráku na očích a mezi sousedy/kami může být někdo tzv. morálně uvědomělý/á a může působit nepříjemnosti jen tak z jakési závisti skryté za „mravní pohoršení“.

ten který je

Jsou také případy,kdy si šéf užije se svou podřízenou a ta ho začne vydírat prozrazením s následnou hrozbou rozpadu manželství ředitele.Aby tomu šéf předešel,jmenuje podřízenou do nějaké dobře placené funkce nebo dobrému umístění ve firmě.Ta se stává postrachem ostatním kolegům,vědoma si své pozice a pevnému umístění.
Zkrátka a dobře – co je v domě není pro mě.