Dmitrij

Dobrý večer. Co znamenají tato přísloví:

1.Co je v domě není pro mě
2.Díra – nedíra, furt se natírá
3.Každý chvilku tahá pilku
4.Líná huba – holé neštěstí
5.Pečení holubi nelítají do huby
6.Potrefená husa se vždycky ozve
7.Sedávej panenko v koutě, nenajdou tě
Díky moc

Nejlepší odpověď
kropitko

Sohlasím s Miroslavem,sko­ro,sama jsem se do toho nepouštěla záměrně,,jsem srab.Když pominu vše ostatní,což je celkem správně,akorát bych to vyjádřila jinak,tak bych bodu 2 podotkla,že nejde pouze o natírání,ale o to, že se v práci pokračuje i když práce není dobře odvedena…

Další odpovědi
Miroslavst

  1. nedělá dobrotu, pokud se zajímáš o někoho v blízkosti (sousedku, spolupracovnici).
  2. Natře všechno barvou bez jakýchkoli překážek.
  3. Chvíli ty a chvíli já. Prostě budeme se střídat.

4.Když si neřekneš, nic nebudeš mít.
5. nic není zadarmo, na všechno si musíš vydělat.
6. Když mluvíš o někom že je třeba zloděj, ale nejmenuješ ho, zpravidla všichni mlčí, jen ten, koho myslíš se ozve.
7. doma ženicha nenajdeš, pokud nebudeš chodit do společnosti

jindra

Poopravil bych otazku č.6
. Když mluvíš o někom že je třeba zloděj, ale nejmenuješ ho, zpravidla všichni mlčí, jen ten,ne koho myslíš ale který to udělal se ozve.