Avatar uživatele
fcoop

Proč se při bolestech zad říká,že .. „mám housera“?

Proč byl vybrán zrovna houser?
Labuť je o dost – řekněme – hezčí.A znělo by to lépe.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, annas, vagra, iceT, Andělé, anonym před 4511 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Ano,labuť je hezčí,ale řekněme,že při houseru neboli „ústřelu“ naše chůze připomíná spíš toho housera než labuť,i když labuť je elegantní a ladná spíš ve vodě než na suchu.

No a moje mamka,když ji chytla záda a musela někam jít,tak říkala,že chodí jako by měla v „žiti“ pravítko.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Houser = bederní ústřel – podle bodavé bolesti – uvádí Etymologický slovník – jako když vás štípe houser. V zádech cítit housery – žertovnou obměnou nář. ousad, úsad (houser se usadil v kříži).
Nebo také z pojmenání „hexenschus“ , které se vykládá jako „střela čarodějnice" a velmi často skutečně dobře vystihuje pocity postiženého, který se cítí jako postřelený houser.
Víc jsem nenašla. Zřejmě živý houser dovede pořádně poštípat a způsobit bolest. Houser se choval v hospodářství na rozdíl od labutě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Lepší být poštípaný a pomlácený houserem, než chytit „housera“ do zad.
A kdo ho chytil a chtěl se dostat alespoň k nějakému lůžku, tak okolí skutečně jeho pohyby chůzy husy musela připomínat. A kdyby děti sousedům na vesnicích vykládaly, že táta má „husu“, tak sousedi, hlavně sousedky a tety by jim lupli facku, aby nepomlouvaly svoji matku.
Takže pro blaho dětí – „táta má housera“.
Nezní to věrohodně?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek