JajaJ

Proč se pes okusuje?

Ahoj, potřebovala bych poradit. Máme středního 2 letýho pejska, který se okusuje – hlavně u zadku a tlapky. Důkladně jsem ho prohlédla, ale žádné blechy ani stopy po blechách nemá – nemá žádné štípance ani trus po blechách jsem nenašla. Nemáte s tímto někdo zkušenosti?

Odpovědi
anonym

Veterinář ti nejlépe odpoví.
Může to mít různé důvody, špatně spláchnutý šampon,může mít ekzém,může to být.psychikou­,alergií.
Pokud váš pes tráví většinu času škrábáním a kousáním se, jedná se o pruritus = extrémní svědivost pokožky. Svědění je vyvoláno chemickou reakcí probíhající v kůži. Ta stimuluje nervy, které informují mozek a ten pak cítí svědění.
Tady si pročti:
http://www.ve­tonline.cz/sve­deni