Misa503

Proč se neudrží volnoběh u auta?

Dobrý den.

Mám Opel Corsa 1.2, 6 let staré, 5 dveří. Začíná se mi projevovat závada v tom, že když auto stojí a motor je na volnoběh, tak se mi někdy ( během posledních14 dní ) stává, že motor zhasne. Pro jednoduchost budu uvádět otáčky bez násobku. Normálně mám otáčky na 8.
A než zhasne motor ( venku kolem 5 stupňů ), tak se to projevuje tak, že otáčky trošinku klesnou – 7, pak zase trošinku stoupnou-8, pak zase klesnou trochu více-6, pak zase stoupnou trošku –7, pak zase klesnou-4, pak stoupnou – 5, pak klesnou – 2, pak stoupnou – 5, pak klesnou – 0. Takhle asi nějak ručička otáčkoměru reaguje. Když motor pak následně asi za 3min nastartuji, tak auto někdy nechytne na poprvé. Při druhém pokusu auto chytne vždy. Otáčky buď již jsou jak mají být nebo když různé zase klesání a stoupání otáček, tak se při jízdě autem ( stačí 1km ) vše dá dopořádku , což se projeví tím, že při zastavení auta + volnoběh je již zase na 8, jak má být. Mám automatickou převodovku. Prosím o radu čím by to mohlo asi být. Nikdy mi to nedělalo. Jestli špatný benzín 95 – nečistoty nebo někde zanesené sítko nebo nevím. Děkuji za nápady co a jak by se dalo dělat než do servisu.

Odpovědi
anonym

Jakou má Opel Corsa 1.2,6 let staré,5 dveří,bar­vu?to taky dělá dost.

Rommart

Takhle na dálku je to opravdu těžké, neuvádíš kdy byl naposled dělán servis na tvém vozidle např. jako výměna oleje, svíček, kabelů (zapalovací lišty)atd., u mého auta jsem po připojení na diagnostiku zjistil vadné Čidlo teploty, po jeho výměně a vymazání poruchové hlášky vše OK, náklady cca 400 kč jak matroš tak i práce, diagnostika mě stála 100 kč po známosti.

mosoj

Příčin může být mnoho.
Na př.kdy jsi měnil palivový filtr ?
Nicméně toto většinou děla vadný krokový motorek na sání u škrtící klapky.
Zkus na chvilku odpojit baterii. pak ji zase připoj. Nastartuj auto bez přidání plynu a nech ho takto ustálit do volnoběhu. Třeba to přestane.

slevin

nevim,ale mel jsem problém,ze mi to na volnobeh zacalo chcipat,nakonec jsem zajel do orig.bmw,kde gumovou hadici oblepili izolepou,byla tam prasklina a za 10min práce 900,–kc,–)))nejlepe zajet na diagnostiku