kajinda64

Zastaví se někdy auto díky volnoběhu?

Když zařadím neutrál například u semaforu, tak auto dojede k semaforu a já zabrzdím, ale můj dotaz je tedy, stane se, někdy, když zařadím neutrál, ale nebudu brzdit, tak auto po čase zastaví díky tomu, že nepřidávám plyn?

Odpovědi
jpau

Pokud zařadíš neutrál, tak „motor není spojený s koly“ takže ta kola nic nepohání a auto jede setrvačností – tzn. postupně zpomaluje až se zastaví úplně.

Jestli se zařazeným neutrálem přidáváš plyn je úplně jedno.

Lamalam

Ano, časem se zastaví díky jízdním odporům. Při zařazeném neutrálu je úplně jedno, zda přidáváš či nepřidáváš plyn, žádný výkon se na kola nepřenáší, budeš jenom týrat motor.

jpau > sakra, než jsem to sesmolila, už jsi to napsal za mě.

mosoj

Když pojedeš s kopce tak to bude trvat hodně dlouho a pokud nebudeš brzdit tak klidně zastavíš až o zeď, a ty máš řidičák ?