Proč se nemají používat dvě různě nabité(staré) baterie nebo baterie od různých výrobců? Co to způsobuje?

Nejlepší odpověď
Emefej

Každá baterie se samovolně vybíjí. Pokud zkombinuješ dvě různě nabité baterie, může vlivem rozdílného vnitřního odporu dojít k rychlejšímu vybití té silnější. Často je to doprovázeno zvýšením teploty, hrozí vytečení obsahu.

Další odpovědi
Hlada

Články jsou zapojené v sérii. Prochází tedy jimi stejný proud bez ohledu na jejich napětí. Článek s nižší kapacitou se vybije dřív, napětí na něm klesne pod přípustnou mez, při pokračujícím vybíjení může dojít až k přepólování, čímž se článek rychle zničí. Do sady je proto potřeba vybrat články se stejnou kapacitou. Na výrobci nezáleží.