Angi-Shy

Proč se někteří více mentáně zaostalí lidé houpají dopředu a dozadu?

Takoví ti těžce mentálně postižení se velmi často houpají dopředu a dozadu a mě vždy zajímalo čím je to způsobené, co je nutí to dělat a k čemu jim to pomáhá? Proč je to vždy jen houpání dopředu a dozadu, proč se třeba nehoupají do stran nebo tak? Dělají to, protože to je nějaké nutkání?

Odpovědi
bububabu

Pochází to z psychického nutkání. Postiženého tento houpavý pohyb uklidňuje.
Dotýká se to také i některých normálních lidí třeba když mají vysokou horečku a nebo přemýšlí.

Gestas

Toho jsem si nikdy nevšiml. Akorát vím, že se často houpu při modlitbě růžence.

Mc Merkurion

… to teda ne, blbci se houpou ze stranu na stranu >>> při tom lze snadno totiž spadnout a přivodit si úraz …