Proč se na středních školách a gymnáziích po exkurzi nebo výletu o něm píše zpráva (několika stránková slohovka)?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na vyučujících, na každé škole studenti slohovou práci nepíši. Učiteli jde o to zjistit,, zda exkurze něco studentovi přinesla apod. Za další – učitel využije zpravidla popisu (někdy reportáře ze, vypravování o) skutečnosti také kvůli kontrole zvládnutí slohového útvaru na základě vlastních poznatků.

Další odpovědi
baghira

Aby byla jistota, že exkurze splnila svůj účel – že to nebyla pouhá zábava, ale součást výuky, a že studenti si z toho něco odnesli (v hlavách, ne v kapsách).

Drap

A proč ne ? Připadá mi rozumné naučit děti aby uměli zapsat to co viděli nebo zažili.

Nanoon

Tak žáci si tím procvičí své písemné vyjadřování a zároveň se mnohem více informací uloží do dlouhodobé paměti. I když to je někdy opruz :)