Zlatý

Proč se mi neotevírají soubory xls a pps?

Ještě nedávno to šlo, ale teď jako by pc nevěděl, co to je za soubor. Problém je, když chci tyto soubory otevřít přímo v mailu /když mi přijdou v příloze/ Pc ani nenabídne, čím bychto mohla otevřít. V nabídce je jen "jiná aplikace...". Pokud soubor uložím a pak chci otevřít, tak musím nejdříve vybrat z nabídky, kterým programem to chci otevřít, pak to už jde. Ale pc sám nepozná, čím to má otevřít. Před pár dny to poznal. /Soubory doc pozná a otevírá, to je v pořádku./ Co s tím?
Doplňuji:
Ona ta "jiná aplikace..." právě nešla už dál rozbalit a to mě zmátlo.
Už je to ok, přiřadila jsem ty programy u uloženého souboru a už to otevírá i ty přílohy v mailu.
Díky za odpovědi, ještě, že vás tady mám. :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

tak mu tu asociaci s programem znovu prirad. klkni na xls pravou mysi->z nabidky vyber otevrit v programu->zvolit vychozi program->vyber excel a musi byt zaskrtnuto vzdy pouzit vybrany program. A melo by to fungovat.

Další odpovědi:

Zlatý

použijte tu nabídku jiné programy a z ní si vyberte program ve kterém to v budoucnu budete chtít otevírat ... například

1/ XLS -> OpenOffice Calc nebo Excel
2/ DOC -> OpenOffice Writer nebo Word
3/ PPT -> OpenOffice Impress nebo Powerpoint

Pokud nemáte vůbec žádný kancelářský balík ve kterém byste to otevřela můžete používat GMAIL.com ktery má velmi dobrý webový kancelářský balík přímo integrován - nemusí se instalovat a umí libovonou přílohu hned otevřít a editovat, nebo nainstalovat tento kancelářský balík http://goo.gl/… zdarma

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.