Rokio

Proč se hezkým ženám říká slovem kost?

To jako pěkné ženy jsou jen kost a kůže? Jinými slovy krásné ženy jsou hodně hubené?

Odpovědi
Disraeli

Nwm, asi že jsou jen kost a kůže (taky nějak přeneseně – že by měla vystouplé kosti?). :D Možná, že je štíhlá, drobná, proutek – jako kost.
A třeba typicky pro psy je kost žádaná a pochoutka. Prahnou po ní… Tak nějaké připodobnění. Jinak nevím.

Tady je starší článek, ale tvrdí tam, že není známo, proč / kde se vzalo, že hezká dívčina je označována jako „kost“.
https://region­.rozhlas.cz/je-kost-7290950

Možná taky původně ze slova „kostka“ (než kost), což je praslovanské slovo znamenající „drobná“ nebo „malá kost“, takže možná nějaké přenesené označení pro drobnou ženu. Ale kde se to vzalo, kdy a proč se to začalo používat, to se neví,

zjentek

Není žádné hubené, vychrtlé, vyzáblé, obézní, otylé či tlusté. Je jen zdravé a nezdravé 🤷‍♂️ a hezké je automaticky to zdravé, 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ celý model je docela jednoduchý! 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷­‍♂️🤷‍♂️

Až si budeme muset (pokud k tomu už nedošlo🤦‍♂️) vysvětlovat a zdůvodňovat, JAK VYPADÁ takový zdravý zevnějšek, čili zdravý vzhled, no tak pak nás , tvl, ochraňuj třeba bůh, už skutečně 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷­‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

EKSOT123

Tady není nad čím spekulovat. Dokonce rovnocenné 2 důvody.
Disraeli už první napsal, psovi se sbíhají sliny na kost, př ipodobnění.
Kromě toho byla Eva kost z Adamova žebra…

Filip84

Ne, mýlíš se. S kostí to nemá vůbec nic společného.

Že je žena „kost“ je z německýho kosten – ochutnat, okusit (neplést se slovem Kosten, to je podstatný jméno a znamená náklady, výdaje, útraty, atp.).

Slovo „kost“ má v češtině dva významy: kost, jako součást skeletu živočichů, kost jako stravu nebo pokrm. Tento význam slova kost je dnes již zastaralý, obvykle neužívaný, nicméně je, a to dokonce i spisovný.

Jestliže, tedy, muž o ženě řekne, že je kost, míní tím, že je „chutná strava“, přeneseně že je tak sexy, že má na ni chuť.

Celý příběh.

EKSOT123

Filip. Dobře, náhodou jsem také žil s Deutsche, koštovat (verkosten) známe i u nás. Köstlich – lahodný, vzácný a krásný. Jinak koukám je to z latiny.
Problém ale je stylizace tvé odpovědi. Normální člověk by to napsal skromně nějak ve stylu: přátelé, ještě se nabízí další možnost. Sice není úplně pravděpodobné, že by to byl důvod používání kosti u nás, ale když už byla otázko položena, byla by škoda to nezmínit.....
Ale když napíšeš: mýlíš se a prosazuješ jen tento návrh, o něčem to svědčí.

Filip84

Eksot: I. „Normální“ člověk je domněnka.

II. Co si myslí jiní lidé mne nezajímá.