dmatejek777

Proč se člověk běžně bez problému nedožije třeba 100 let a více?

Nejlepší odpověď
fcoop

To je dost složité,ber to tak,že takové je zadání – program – ať ho napsal a spustil kdokoliv,nebo cokoliv.

Doplňuji:
Genetika a psychologie

Člověk byl zmapován! Známe software, podle kterého funguje celý člověk! Palcové titulky novin oznamovaly objev považovaný právem za objev tisíciletí – byl rozluštěn lidský genom. Za posledních padesát let se od objevení struktury DNA stalo z genetiky jedno z nejdůležitějších odvětví biologie. A nejen biologie. Přerůstá její hranice a zasahuje do všech oblastí, v nichž můžeme mluvit o člověku a o jeho činnosti.

http://jakub.hu­cin.cz/geneti­ka.html

Další odpovědi
beer

Vyjímám ze zajímavého článku:
Takže povídání o tom, že člověk by měl žít 150 let, to jsou blbosti. Podle alometrické rovnice savců, tedy podle své tělesné hmotnosti, bychom měli žít tak třicet, třicet pět let. Jenže my žijeme daleko déle. Náš organismus ale na dlouhý život není dělaný. Systém, který má člověk v sobě, tvořený generačními buňkami, stárne. S tím se nedá nic dělat.
A dále:
Žijeme tak dlouho díky civilizaci, umělému prostředí. Vemte si, že domestikovaná zvířata v zoologických zahradách se také dožívají vyššího věku než ta ve volné přírodě. My žijeme trošku jako v bavlnce a to nám pomáhá. Odpadla například vysilující fyzická práce, které za mého mládí byla hlavně na venkově a ženy vedla k předčasnému stárnutí.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/roz­hovor-s-porodnikem-dolezalem-doh-/domaci.aspx?c=A130920­_163031_domaci_hv

anonym

Právě proto, že většina lidí s tím má problémy.

Jsemtady

Během života se ti obnovují a doplňují umírající buňky. Mno a ke stáří je tento proces vyčerpán a už to nezvládají.
Mno snad za to může nějakej enzym.
Možná, kdybychom se jen bavili, měli všechno a nemuseli nic dělat, tak bychom se dožívali víc, ale jinak třeba horník se zase tolik nedožije atp.

postcd

Tělo má prý schopnost žít na neurčito, protože se všechny lidské části regenerují, obnovují. Vědci ale nevědí proč tento proces přestává fungovat. Bible ale říká, že to Bůh takto záměrně změnil.

ladaadal

Je to kvůli regulaci, dovedeš si představit, kolik by nás tady bylo, kdybychom se dožívali třeba 200 let? A do důchodu by se chodilo ve 187 letech. Tak to by byly vyhlídky.

marci1

Protože lidé nežijí zdravým životním stylem. Přejídají se, jí málo vhodných potravin, hlavně zeleniny a ovoce. Kouří, pijí větší množství alkoholu. Mají málo pohybu a žijí převážně ve znečistěném prostředí. Také žijí příliš ve stresu a málo se smějí. Proč se třeba Japonci a hlavně Japonky dožívají tak vysokého věku ? Jí převážně zdravou stravu ( rýži, zeleninu, sóju ), nestresují se, jsou uctiví, vstřícní a usměvaví. Samozřejmě některé vlivy ovlivnit nelze. Ovzduší, které dýcháme, dědičnost nemocí a dožití apod. 🙂