Proč ostrovy Velké Británie nejsou považovány jako kontinent ?

Nejlepší odpověď
Daniels

Pánové, tohle je zeměpis páté třídy. Kontinenty se od ostrovů odlišují několika vážnými kritérii. První jsou litosférické desky- proto je Euroasie jeden kontinent, ale Amerika 3. Tady ostrov poznáte podle toho, že je pevně spojen s pevninou, která většinou není daleko- jako Británie. Pak rozloha. Tady existuje jeden předmět dohadů a to je Grónsko. Cokoliv menšího je stoprocentně ostrov.

Další odpovědi
Quimby

Protože je to tak domluveno.
Ono se nedá říct co je kontinent a co už není, je to prostě dáno.
Taky proto se může někde učit o 5 kontinentech, někde až o 7.
Ale cokoliv od 4–7 je obecně uznáváno- záleží jestli se spojí Amerika, pak se může spojit Evropa, Asie i s Afrikou, pokud bychom to brali přesně podle pevniny.

Kelt

Pak by se muselo i Japonsko, Madagaskar považovat také za kontinent..

Pepa25

Stačí článek na Wiki „kontinent“ – tam je definice i rozdíl oproti světadílu. VB to nesplňuje.