kurec

Jak lze spojit ostrov s pevninou?

Primátorský ostrov – V letech 1908–1912 byl spojen s nábřežím a později zastavěn.
Korunní ostrov – Korunní ostrov byl ve 20. století spojen s nábřežím.
Jak sakra je možné spojit ostrov s pevninou?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ve světě se to dělá běžně ve velkém v případech, kdy je mořský ostrov nedaleko pobřeží a průliv není příliš hluboký. Z pevniny se naváží do moře kamenivo a nakonec zemina. Jiná možnost je spojení mostem.

Další odpovědi
gecco

WTF???
„Jak sakra je možné spojit ostrov s pevninou?“
Mostem??
Zasypáním vody (toku, úžiny)??

Radius

Jak už správně napsali přede mnou.

Další možnost je podmořský tunel, uvádím níže odkaz, samozřejmě když to není daleko a jsou vhodné podmínky a jsou to bohaté státy.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kategorie:Pod­mo%C5%99sk%C3%A9_tu­nely

mzm

…lodí, letadlem, vrtulníkem… :)

Radius

Ještě bych dodal, že podmořský tunel (Eurotunel) spojuje Anglii s Francií pod Lamanšským průlivem. Měří přes 50 km a vede v něm železniční trať (od 14. listopadu 1994)…