Mili @

Proč orchidej potřebuje průsvitný obal???

Doplňuji:
No jasně, v krabici je to už fuk!!!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Abych pravdu řekl, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel. Domnívám se však, že orchidej se daruje v té krabičce a v té se také ponechává. A jak jinak by mohla žít-růst, pokud by neměla světlo?
Vše živé potřebuje světlo. Tak tedy proto.

Další odpovědi
atriplex

Přes průsvitný obal je vidět stav kořenů. Když jsou kořeny zelené, tak jsou vlhké a nemusí se zalévat. V okamžiku, kdy se stanou stříbrnými všechna voda vyschla a zaléváme. Je to taková jednoduchá pomůcka jak na zálivku.

hanulka11

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/jak-pestovat-orchideje-dejte-svym-orchidejim-originalni-a-funkcni-obal/
Doplňuji:
Tady je zřejmě myšleno Mili, ale v květináči ne?