zjentek

Proč opravdu luxusní hodinky jsou jen málokdy titanové?

Snad je to pravda vypozoroval jsem to tedy i mohu zaslat X linků že se skutečně nemýlím. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Rokio

Protože titan není luxusní materiál. Luxusním materiálem je například stříbro a zlato.

Další odpovědi
elkon

A proč by měly, každá renomovaná firma používá osvědčené materiály podle své tradice a na co jsou zákazníci zvyklí. Je na zákazníkovi co si koupí. Každý pak preferuje značku hodinek, podle své potřeby.

da ny

Titanové hodinky:
https://www.hodinky-365.cz/titanove-hodinky-x2s012942?gcl­id=EAIaIQobChMIx­tDx35uCgQMVA5RoC­R2EiQQ_EAAYASA­AEgL-b_D_BwE
Zase takový luxus titan není. možná se zdá být příliš lehký. Je součástí mnoha slitin. I hodinky z oceli jsou dražší, luxusnější. Výroba je celkem finančně náročná. Náramky hodinek, šperky. Je ve skle, v barvách (běloba). Je vodivý. Používá se v letecké výrobě, výrobě lodních šroubů..
Své místo má jako náhrada kostních tkání, implantátů. Někteří naši pacienti mají titanu plnou pusu 😉 Je v zubních pastách, bělí se jeho pomocí mléko atd. atp. (hledat nebudu 😉-

aliendrone

TWL, to mě potento na holý záda! Musím souhlasit s Rokiem, když chceš luxus, tak jdeš do zlata, platiny, nějaké to palladium také není od věci, ale TITAN? Ten je zajímavý jen z technického hlediska, žádná vzácnost to není. 😉 🙂

Emefej

Na titanu není nic luxusního, je to desátý nejrozšířenější prvek periodické soustavy. Je drahý, protože jeho průmyslová výroba je velmi technicky náročná.

Zdroj: http://www.prvky­.com/zemska-kura.html

Emulicek03

ahojky… ja ti nevim ale skus pozret nejake hodinky tu možno nájdeš neeco.. https://www.ko­ku.cz/hodinky

Jakub Tlapal

Ty bys chtěl nosit titanové hodinky? Já teda ne 😁 . Dřív jsem nosil obyčejné hodinky, ale když jsem chtěl opravdu luxusní, tak jsem si vybral zlaté pánské hodinky od Longines z https://www.be­ny.cz/hodinky/pan­ske/ a na první pohled je na nich vidět, že nestály jen pár stovek a to jsem přesně chtěl.

zjentek

Elkon, na př. pro svou mimořádnou chem. stálost- je netečný vůči vodě, soli, čili dá se říci i potu, třeba. Také je lehčí než na př. nerezová ocel.