Proč ocelová koule neplave, ale ocelová loď plave?

Nejlepší odpověď
RQLM

to vychazi z archimedova zakona:
Těleso ponořené do kapaliny je nadlehčováno silou, rovnající se tíze kapaliny stejného objemu jako je ponořená část tělesa.

jde o to, že koule má malý objem, tedy působí na ni menší vzlaková síla, protože svým malým objemem vytlačí malé množství vody.
loď je velká, vytlačí hodně vody, velká síla ji udrží na hladině. Kdyby ale loď byla příliš těžká, např. přeplněná nákladem, mohla by být tíhová síla větší než vztlaková a loď se taky potopí.

Další odpovědi
franku

Když to bude ocelový tenisák,tak to bude plavat.Loď taky není plná oceli.