ponovotny

Proč nikde není statistika aut které způsobují smrtelné nehody podle značek a modelů?

nebylo by zajímavé vědět která automobilka vyrábí největší zabijáky?
Doplňuji:
hádám, že by nebylo špatné vědět na co si dávat pozor

Nejlepší odpověď
setapouch

Obvykle nehody nezpusobuji auta, ale blbci.

Další odpovědi
Psychotic

  1. Protože by taková statistika měla téměř nulovou výpovědní hodnotu a neměla by žádný účel (data by se nedala reálně k ničemu použít)
  2. Protože by to pro automobilky asi nebyla dobrá reklama a mohla by se taky na tvůrce té statistiky sesypat vlna žalob
  3. Protože by se musela použít data z policejních záznamů a policie by asi takové detaily nezveřejnila.
  4. Zpracování takových statistik musí někdo financovat, kdo by financoval tuhle? (souvisí s bodem 1 – za jakým účelem?)

anonym

Vždycky zpozorním, když vidím mladýho kluka v postarším a silném (a zejména ´namachrovaném´) au­tě.

Pepa25

Protože příčiny nehod jsou rychlá jízda, špatné předjíždění, nedání přednosti, nesoustředění řidiče – vše je nezávislé na značce a modelu auta. Až někde na pátém nebo možná až dalším místě je technický stav vozidla.

ponovotny

v televizi hlásí kolik je u motoristů zažitých polopravd a omylů a přitom neřeknou který auto konkrétně nejvíc zabíjí. To mi přijde podobný jako kdyby se tajilo, že cigarety škodí zdraví.

ponovotny

Psychotic- bych řekl, že takovvý výzkum by měl dělat besip nebo jak si dneska ti preventisti říkají

ponovotny

setapouch-ale blbci sedí v autech a je možné, že si i vybýrají podobná auta

setapouch

Spis nez znacku vych videl moznou shodu u objem valcu a delky auta. Alespon u medializova­nych kauz.

ponovotny

tak u toho objemu tam asi budou i nějaké výzkumy, protože je to jako důvod pro různě drahé pojištění