TEREZA.B

Proč nevyužíváme k výrobě elektrické energie kosmické záření?

Doplňuji:
Žádný DÚ, prostě mě to zajímá, protože má kosmické záření obrovskou a nevyužitou energii.

Nejlepší odpověď
www

Přdevším proto, že většina kosmického záření je pohlcena atmosférou Země.
DÚ, nebo se mýlím?
Doplňuji:
Tedy sorry 😉 .
Navíc ani nejsou známy technologie, které by ten zbytek kosmického záření dokázaly na Zemi využít s přiměřeným efektem.

Další odpovědi
Bedy

Protože by se to nevyplatilo. To je podobné jako energie ze Slunce. Ta ne že by byla prodělečná, ale přináší spíš řadu problémů, než užitku.

Zatím nejlepším zdrojem (hlavně pro ČR) je jádro – jaderné elektrárny.

briketka10

http://blog.ak­tualne.centrum­.cz/blogy/kamil-wichterle.php?i­temid=2781

ponovotny

protože naprostou většinu elektrického proudu dnes vyrábíme pohybem cívky okolo magnetu, z důvodu, že zatím nikdo nevymyslel účinnější způsob. Bez urážky je vaše otázka stejná jako by jste se ptala proč elektřinu nevyrábíme z lidské blbosti.

Mapel

Odpověď je jednoduchá, zvládnout technologii.

To co popisuje briketka10 a ponovotny je dnes už klasika a pan Edison neměl pro tuto výrobu pochopení. Zastával stejnosměrný proud. To se nám podařilo zvládnout.

Teď jsou v popředí FVE, ale jen v plenkových kalhotkách. Teď potřebné najít cestu jak kosmické záření zpracovat a to není jednoduché, ale jak předpokládám bude stačit jen jednoduchý nápad a už to tu bude. Newton také čekal na své jablko.