Kapicka

Proč není ve vesmíru gravitace?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jak to že není ? Gravitace je nekonečná.
Jenom je v určitých místech neměřitelná námi dostupnými metodami.

Gravitační interakci vyvíjí každé hmotné těleso. Čím větší hmota tím větší gravitace.
Černé díry mají tak silnou gravitaci že nedovolí světlu aby prostor černé díry opustilo.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nejde-cerna-dira-zaznamenat
Doplňuji:
Vesmír je gravitací protkán skrz na skrz.
Gravitace řídí veškerý planetární, hvězdný a vesmírný mechanismus.

Další odpovědi
slad08

Není tam proto, že všechna tělesa jsou od sebe vzdálená na tolik, že přitažlivost (gravitace) mezi nimi mizí.
Ovšem kdyby jsi byla poblíž nějaké ho tělesa, tak tě začne svou gravitací přitahovat. (Jako Země přitahuje letící letadla)
Gravitace je způsobena vzájemnou přitažlivostí tě­les.

quentos

kdyby byla, kam by měla směřovat? do středu vesmíru? to by nás to tam táhlo, všechno by se tam navzájem střetlo a vybouchlo…

pokazdejinak

samozřejmě, že je gravitace všude – hlavně ve středu naší galaxie (podle některých teorií je tam obří černá díra, ale nvm, jak to půjde dokázat)
díky gravitaci obíháme kolem Slunce a celá naše soustava se točí kolem středu galaxie… kdyby gravitace nebyla, tak planety odletí od hvězd jen tak, do prostoru… kdyby gravitace nebyla, tak by ani žádné hvězdy a planety nevznikly…

gravitace tam všude je, vždyť jak jsou odstupňované kosmické rychlosti – vždyť jen na odlepení se od země je třeba přes 11km/s ještě vyšší rychlost bude potřeba k opuštění sluneční soustavy – někdy, možná… protože je třeba překonat přitažlivost Země a potom i Slunce

anonym

To slad08
Jaká je prosím vzdálenost, kdy přestává působit gravitace? 1 km, 1000 km, 1000000 km 1000000 pc?
To quentos
Můžeš prosím definovat střed vesmíru?