Marky Stark

Proč nemůžeme odmocňovat záporná čísla?

Nejlepší odpověď
quentos

Protože druhá mocnina, ať už kladného nebo záporného čísla, je vždy kladné číslo. A jelikož odmocňování je opačný proces k umocňování…

Což o to, ono to jde – ale pouze v oboru tzv. komplexních (ještě úžeji imaginárních) čí­sel.

Další odpovědi
orwell

Ale můžeme. U sudých odmocnin používáme vztahu sqrt (-a) = i*sqrt a, kde i = sqrt(-1) tj. imaginární jednotka a pro liché odmocniny platí ntá odm(-a) = – ntá odm(a)
Pokud jsi myslela druhou odmocninu (resp. jakoukoliv sudou) ze záporného čísla v oboru reálných čísel, tak tam opravdu neexistuje.

Drap

Neumíme to, a ani nepotřebujeme