zjentek

Proč nemůžeme mít nejlépe dva prezidenty naráz?

Tato možnost by řešila vše tudíž CELÝ nádor by byl přešťasten.

(Na př. svazky homosexuálů jsou leckde legální a vypadá to, že v mnoha případech velmi funkční, nikde žádných stop po pravidle dvou kohoutů na jednom smetišti.)

Nejlepší odpověď
elkon

…nehul zase tolik, aneb „inteligence se opět ozvala“.

Další odpovědi
Ametyst

Celý národ by nebyl přešťasten: NIKDO by nebyl. Nelze uspokojit všechny lidi. To je jako referendum o tom, jakou barvou natírat nějakou slavnou budovu: možnosti jsou: černá nebo bílá. Referendum dopadne mírně ve prospěch jedné barvy. Protože si vrchnost nechce druhou téměř polovinu rozzlobit (protože ti neumějí přijmout prohru a hned tasí zbraně), budova se natře na šedivo, a nikdo není spokojený.

marci1

Panenko skákavá, nestraš! 😄
To by už bylo lepší mít krále a královnu.

Dochy

Protože by se nejdřív museli domluvit. Reálně by to bylo něco jako střídavá vláda ODS a ČSSD, jen místo střídání na úrovni let a měsíců bychom tu měli dny a hodiny. Nepamatuješ se na to? Jeden něco schválil a zavedl aby to druhý mohl za pár měsíců zas zrušit.
To podle mně bylo na vládách v té době to nejhorší. Obě cesty mohli dávat nějaký smysl. Oboum bychom se dokázali přizpůsobit a žít v daných podmínkách. Ale bylo třeba jednu zvolit a držet se ji, ne lítat od extrému k extrému. Tím se podle mně zabilo dvacet let od revoluce. A posledních 10 není o moc lepších.

cappuccino

Jsem pro! Ale nejlepe prezidenti dvojcata, aby si dobre rozumeli a tahli za jeden provaz.
Bylo by to originalni!!

zjentek

Ametystík geniální, jako vždy… 😘

zjentek

Omlouvám se speciálně Elkonovi, s těmi homosexuály/kohouty šlo vážně o hloupý příklad, neboť také si můžeme představit dva prezidenty v podobě muž a žena (i když momentálně tam tedy máme dva kokoty).

zjentek

Oprava: národ.