Proč nemůže být prezidentem pes?

Hlavní výhodou psa je že by do ničeho zde nemluvil a nic by zde nepodepisoval, tím by ani nemohl nic zkazit. Navíc bychom získali velikou popularitu protože bychom byli první kdo zvolil za prezidenta psa. Otázkou už jenom zůstává jakou rasu a jaké pohlaví psa by to mělo být. Navíc by se ušetřil prezidentský plat a prezidentské výhody, já bych navrhoval fenu královského pudla v černé barvě.

Nejlepší odpověď
led

Pes prezidentem Ne

Nie je občanom České republiky – nemá občiansky preukaz, nemá dostatočný vek ani len na poslanca (21-ročný pes už veľa nezmôže), nemá dosť hlasov.
Na druhej strane tých prezidentov je už toľko -prezident republiky, prezident spoločnosti, prezident…, že by sa medzi nimi aj stratilo, že nie je človek, ale pes.
Zaujímavá myšlienka to ale je, keď už pes môže mať vojenskú hodnosť, dostávať vojenské i civilné vyznamenania, prečo by nemohol mať aj funkciu?
Keby sme vytvorili Úniu zvierat v domácnosti, kľudne by prezidentom mohol byť aj pes, bola by aspoň dáka psina.

Další odpovědi
bolak

Pes prezidentem Ano

Vy pokrytci! Jak že né? Masařka jim nevadí a čokla by nechali utrati, to je, já vám řeknu, normální zoorasismus tohlencto. Hafan na hrad!

No, nadruhou stranu některý královský rodiny jsou dost útlocitný a nesnesli by aby si během státní návštěvy prezident české republiky lízal kulky.

Sůwa

Pes prezidentem Ne

Věk bych neviděla jako hlavní problém, ten se dá přepočítat „psím koeficientem“, ale nemá kapsy, kam by mohl ukrývat odcizená pera 🙂. Stran IQ taky problém nebude.

Děda Louda

Pes prezidentem Ano

V Jugošce měli krvavého psa Tita, takže to určitě nelze vyloučit ani jinde.

Drap

Pes prezidentem Ne

Pes by mohl být klidně prezidentem. Problém je v tom, že nedokáže splnit zákonem stanovené podmínky. Mimo jiné naúpříklad : minimální věk 40 let , žádný pes nedokáže splnit.

arygnoc

Pes prezidentem Ne

Keď tak, pes nie.
Je oddaný svojmu páničkovi, a to nekriticky.
Ako by sme rozhodli, čí to bude pes?
A okrem toho, Pes už vôbec nie – večne si líže guľky. Ako by to vyzeralo na nejakom zasadaní hláv štátov.

Keď zviera, tak by som navrhoval hlístu (hodila by sa i do štátneho znaku miesto leva). Veď do pr**le vieme nielen ako jednotlivci, ale i ako štát pekne liezť.

Rocker

Pes prezidentem Ano

Doplňuji:
Myslím,že by to nebylo horší,než s tím,kdo tam je teď.

misskas

Pes prezidentem Ano

Amie

Pes prezidentem Ne