Jahoda

Proč nelze stahovat televizní filmy a seriály?

Zajímalo by mne, proč většina televizních filmů a seriálů nelze nikde na internetu nalézt ke stažení? Ptala jsem se zde totiž na to, kde mohu stáhnou televizní film „Vánoce v Kaštanové ulici“ a seriál „Perníkový táta“. Nikde nikdo nic nenašel a já také ne. Proč se většinou televizní filmy a seriály nedají na internetu vyhledat ke stažení?

Předem děkuji.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Přiznávám, že mě to celkem naštvalo – zvláště ten film „Vánoce v Kaštanové ulici“. Všude jsem hledala a nikde nic. Škoda.

I Tak děkuji :)

Nejlepší odpověď
quentos

Holt prodejci filmů by se čílili, že tratěj…

Další odpovědi
Terryle

Možná proto, že je nikdo nenahrál online… buď to nikdo nemá nahrané v solidní kvalitě, nebo ho to prostě nenapadlo. Nebo to nahrál, ale poskytovatelé úložnýho prostoru to promazávají. Já takhle docela dlouho sháněla nádhernej seriál Báječná léta a uspěla jsem právě až přes torrent, dokonce to tam bylo v perfektním českým dabingu, na kterej jsem zvyklá z dětství :)
Ale ten Perníkový táta by se měl dát stáhnout právě přes ty torrenty, aspoň některé díly… hoď do googlu „Perníkový táta torrent“ :)

Miroslavst

Řeknu to asi takto:
Je to z důvodů výdělků na film. Film někdo financoval a tudíž chce film samozřejmě se ziskem prodat.
Takže nejdříve jde vyrobený film do kin, kde má svoje tržby, poté třeba do televizí, kde se zaplatí vysílací práva. Teprve poté jdou na disky DVD nebo dřív videa a následně můžou jít někde na net, kde si je lidi stáhnou zdarma.
Pokud je film tkz. ukraden třeba natočením v kině a následně stažen z netu, výrobce filmů ztrácí zisk.
Je možné, že pořadí jak jde na trh jsem otočil ale takto nějak to funguje.

tom004

Protože na většinu těchto děl se vztahují ochraná autorská práva. Ochraný svaz autorů (OSA), většinou zastupuje autory hudebních děl a INTERGRAM chrání literaturu, scénáře,texty ap. Ale i tyto filmy nebo seriály si můžete prohlížet, nebo stahovat v archivech (např.: O2), ale samozřejmě za vynaložení finančních prostředků. Starší věci jdou někdy stáhnout zdarma. Velice jednoduše řečeno. Všechny ty předpisy a normy autorských svazů, jsou docela džungle.