D-ja

Proč někdo podporuje zvěrstvo jako nacismus? Proč je někdo „borec“ a může všechno? Proboha važme si klidu,v kterém ži­jem

Proč si lidé neváží toho, že relativně žijeme v klidné zemi, že to není jak za 2.svetove a zbytečně hledají konflikty? Jak může někdo podporovat takové zvěrstvo jako je nacismus apod? Např. viděla sem hajlovat jednoho mladíka na vlak, proč si tak „zahráváme“? :(

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

To hajlování není v pořádku, ale podle mě k tomu hodně přispělo zvýhodňování nemakačenků:-(((

Nacismus je špatně, ale tím, že budeme jistou skupinu zvýhodňovat, tak nacismus místo oslabení podpoříme.

Je třeba měřit stejným metrem, pak bude hajlovat jen pár blbců a normálnnní člověk se k nim nepřidá, od normálních lidí je to mnohdy zoufalost, nikdo jiný, než ti „náckové“ se jich proti nemekačenkům nezastane:-(((

Tady je chyba státu, stát je ten co vyvolává rasovou nesnášenlivost, pokud by měřil všem stejným metrem, tak by důvod k nesnášenlivosti snížil.

Další odpovědi
ivzez

Nacismus nikdo (normální) nepodporuje ani nepropaguje.
Pokud někdo něco takového někde vidí, měl to oznámit
(proč ses neobrátila na policii?), mlčením (žádnou reakcí)
jsi toho dotyčného vlastně podpořila.

@Čeněk Modrý:
Nepřeháníte to už s tou snahou o originalitu za každou cenu?
Ve své odpovědi jste nacismus podpořil také …
Předpokládám, že nešlo o záměr, že jste nedopatřením zaměnil
slovo bohužel se slovem bohudík … (jinak by to bylo na smazání).

fcoop

Bylo by snadné tvrdit,že ti,kterých se to týká,jsou „vylízaný palice“.
Většinou to sice bude s inteligencí víceméně souviset,ale tak jednoduché to není.
Němci – například....­.......jak je možné,že tak vzdělaný,kulturní národ se nechal strhnout jedním sociopatem…?

Je to trochu složitější,ale dejme tomu,že ten malíř pokojů s ofinou a knírkem hrál vedoucí roli.

" Jednotlivec se může stát součástí nějaké větší skupiny (Freud říká „ve skupině mizí u jedince pojem nemožnosti“), v jejíž čele bude stát charismatický vůdce, který bude schopen přijmout projekce našeho já-ideálu. K tomu jsou nutné především sliby, ideály, krajina lákavých iluzí. Musí nám slíbovat cosi snového, nad-reálného, čím je jakoby sám obklopen a prodchnut, protože tomu věří. Vůdce slíbí ráj bez práce, snadný a lehký skok ze zoufalého stavu rozlomeného jáství do krajiny, kde vše je možné. Můžeme si sem dosadit Adolfa Hitlera, Aštara Šerana, ale i jakéhokoli New Age duchovního gurua, který žádá málo a slibuje hodně.."

Německo prohrálo 1.válku.....se všemi následky,které to nese.
Polovina mužské populace byla buď mrtvá,nebo zmrzačena,nebo měla psychické problémy. Stát v rozkladu.
Budoucnost žádná.
A najednou – kde se vzal,tu se vzal.........­..........Vůd­ce.
Je to daleko složitější,nicméně jisté je,že není kouře bez ohně.

Vše má své příčiny a své následky.

Tehdy fungoval normální,každodenní život – jako dnes.
A pak přišel ten megaprůser.
Ale varovné signály ječely dávno před tím.............!!

Úplně stejně,jako houkají dnes.

http://ografo­logii.blogspot­.cz/2009/02/nar­cismus-nacismus-psychologie-skupiny.html

Drap

Musíš se ptát těch co to dělají. To co neni v rozporu se zákony je povolené. Každý jsme zkrátka jiný.