dědapetr

Proč nejsou vajíčka a proč je zdražily?

To snad má vláda a trojkoalice strach,aby je po nich lidé neházeli?
Doplňuji:
Dr.Axl.Ovšem nemyslí že by to bylo až tak zábavné,ale je tam (zábava a ostatní),bral jsem to ostatní ne zábavu.Tak pardon jestli jsem se nějak tím někoho dotkl.

Nejlepší odpověď
Drap

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-se-u-vas-objevuje-cenovkovy-blazinec
hazení je možná další důvod
Doplňuji:
Co se vajec týká, tak je to celkem logický vývoj, který se dal očekávat. Naše kontrolní orgány vracejí a do republiky nepouštějí vejce z chovů, kde slepice nejsou chovány podle legisltivy EU. /týká se to především vajec z Polska, Španělska, Maďarska a jiných zemí./ Tyto země neinvestovalY do větších klecí chovaných slepic a nesnížily počty nosnic na současné klece tak jak to podle nařízení EU udělali naši zemědělci.
V důsledku toho nejsou na trhu levná a dotovaná vejce z dovozu a českých , kvalitnějších, nedotovaných a produkovaných podle směrnic EU je nedostatek. Tudíž ceny musí jít zákonitě nahoru.

Další odpovědi
Damiana

My na zahrádce vlastní kurník máme! A slepice jsou buď slušně vychované nebo tak uvědomělé, či snad vycepované, neboť dlouho nikde žádné vejce a od té doby, co je zdražili, tak nás ony čile zásobují.
Z toho vyplývá, že na pořádný kurník se v Čechách dá vždy spolehnout!

venkovan

Sice stále platí škoda každé rány která padne vedle, ale po této vládě je škoda házet i pukavci.
Ti mají hrošší kůži a schází jim čich jako ptákům. Takže i pukavce by byla marná snaha.
Navíc, obávám se, že lidi by raději po nich místo vajíčky ve vápenné skořápce házeli vajička s železným obalem, který po dopadu se rozdělí ńa m,nožství šrapnelů.

briketka10

a myslíte, že se to zlepší do velikonoc ??

anonym

Už se řešilo v rubrice Nakupování, Drap ti vložil odkaz.
A že by to byl zrovna zábavný problém, to se říci nedá.
Leda, že bys měl vlastní kurník a my k tobě mohli nakupovat za levno! 🙂
Doplňuji:
Tentokrát je vláda z obliga, jak diskuze uvádí, je v pozadí komise EU.